تقریبا 1.8 میلیون بیش از 50000 پوند بدهکار هستند


پا هریسون جونز، اخبار بی بی سی

بی‌بی‌سی گروهی از دانش‌آموزان دختر از پشت، با عبایی و خمپارهبی بی سی

بزرگترین بدهی شناخته شده به شرکت وام های دانشجویی اکنون بیش از 250000 پوند است

ارقام به دست آمده توسط BBC News نشان می دهد که تقریباً 1.8 میلیون نفر اکنون حداقل 50000 پوند بدهی دانشجویی دارند.

ارقام شرکت وام های دانشجویی (SLC) نیز نشان می دهد که بیش از 61000 نفر دارای موجودی بیش از 100000 پوند هستند، در حالی که 50 نفر دیگر هر کدام بیش از 200000 پوند بدهکار هستند.

این آمار به دنبال درخواست آزادی اطلاعات (FOI) در مورد تعداد دارندگان وام بالاتر از میانگین که واجد شرایط شروع بازپرداخت هستند، منتشر شد.

SLC قبلاً گفته بود که میانگین موجودی برای دارندگان وام در انگلیس هنگام شروع بازپرداخت کمتر از 45000 پوند است. داده های وضعیت جدید نشان می دهد که این مبلغ اکنون به 48470 پوند افزایش یافته است.

موجودی می تواند برای کسانی که دوره های متعدد یا طولانی تری می گذرانند بسیار بالاتر باشد و اغلب با علاقه به سرعت رشد می کنند.

بر اساس ارقام، حدود 2.8 میلیون نفر در انگلیس وام های دانشجویی خود را در سال تحصیلی 2023/2024 پرداخت کردند. دولتمردان پس از پاسخ FOI منتشر شد.

این بدان معناست که تنها بخش کوچکی از کسانی که موجودی خود را پرداخت می کنند بیش از 100000 پوند بدهکار هستند، اما اکثریت آنها بیش از 50000 پوند بدهکار هستند.

بعد از آن اتفاق می افتد در اوایل سال جاری، بی‌بی‌سی فاش کرد که بالاترین بدهی دانشجویان بریتانیا بیش از 231000 پوند بوده است.. حدود سه ماه بعد این رقم به 252000 پوند رسید.

تام آلینگهام، از وب‌سایت Save The Student، گفت که چنین تعادل‌هایی «هشدارکننده» هستند اما «به هیچ وجه عادی نیستند».

مارتین لوئیس، کارشناس امور مالی شخصی به بی بی سی گفت که بدهی ها باید بیشتر به عنوان “شکل محدودی از مالیات فارغ التحصیلان” دیده شود.

جدولی که نشان می دهد چند نفر از دارندگان وام دانشجویی بیش از 50000 پوند، 100000 پوند و 200000 پوند بدهکار هستند.

او که در برنامه امروز رادیو 4 صحبت می کرد، توضیح داد: “تامین مالی دانشجو برای اکثریت قریب به اتفاق دانش آموزان به بدهی شما مربوط نمی شود، بلکه به چیزی است که به دست می آورید – شما 9٪ از هر چیزی را که بالاتر از آستانه است، پس می گیرید.”

به عنوان مثال، کسانی که در “وام طرح 2” برای هر چیزی که بیش از 27295 پوند به دست آورده باشد 9٪ پرداخت خواهد کرد.

اتحادیه ملی دانشجویان (NUS) آن را “مضحک” خوانده است که هیچ یک از احزاب اصلی در جریان مبارزات انتخاباتی پیشنهاد “اصلاح” بودجه دانشجویان را نمی دهند.

بدون توجه به میزان بدهی تا آن زمان، بدهی در پایان مدت وام حذف می شود. شرایط اغلب 30-40 سال است، اما بستگی به دوره و تاریخ شروع شما دارد.

فارغ التحصیلان با بدهی های سنگین نیز در مورد نگرانی های خود در مورد سیستم فعلی با بی بی سی نیوز صحبت کردند.

تیتی، مهندس برق ارشد از کرایدون، که خواست نام کامل او استفاده نشود، شاهد افزایش بدهی دانشجویی او – که بیش از 128200 پوند است – بین 6 آوریل تا 6 ژوئن امسال 788.11 پوند افزایش یافت.

او با اشاره به نرخ سود نزدیک به 8 درصدی حساب‌هایی مانند خودش که ناشی از تورم بالا است، گفت: «هرچقدر هم که پرداخت کنم، همیشه بالا می‌رود.

این پدر فرزند 43 ساله به بی‌بی‌سی گفت که فکر می‌کند پس از چهار سال در دانشگاه Southbank لندن و دو سال تحصیل برای دیپلم آموزش عالی، بازپرداخت کامل موجودی غیرممکن است.

او گفت: «وقتی به نرخ‌های (بهره) وام‌ها نگاه می‌کنید، راهی برای کسب درآمد به نظر می‌رسد.

تیتی گفت که می ترسد برخی افراد «وقتی حساب می کنند» تحصیلات عالی را رها کنند و متعجب شوند که بدون مدرک چه چیزی می توانند کسب کنند.

تیتی تیتی با پیراهن آبی هوشمند، کراوات راه راه و شلوار به دوربین نگاه می کند.در حال حاضر

بین 6 آوریل و 6 ژوئن، تیتی شاهد افزایش بدهی دانشجویی خود 788.11 پوند بود.

بیش از 10 سال است که هزینه های تحصیل در انگلستان سه برابر شده است. از سال 2017، هزینه تحصیل در تمام کشورهای بریتانیا حداکثر 9250 پوند در سال است، اگرچه در اسکاتلند حداکثر 1820 پوند از دانشجویان اسکاتلندی دریافت می شود.

به گفته بن والتمن از مؤسسه مطالعات مالی، بسیاری از افرادی که بر اساس طرح موسوم به 2 که پس از سه برابر شدن هزینه ارائه شد، “مبلغ های فوق العاده” وام گرفته اند، بعید است که کل مبلغ را بازپرداخت کنند.

اما کلر کالندر، استاد سیاست آموزش عالی و معاون مرکز آموزش عالی جهانی، به بی‌بی‌سی گفت که داشتن چنین مقادیر زیادی بدهی «احتمالاً تأثیر منفی بر زندگی فارغ‌التحصیلان خواهد داشت».

جدولی که افزایش بالاترین بدهی دانشجویان را بین 31 ژانویه تا 26 آوریل نشان می دهد، زمانی که 8.9٪ از کمی بیش از 231,000 پوند به کمتر از 252,000 پوند افزایش یافت.

مشخص نیست که بزرگترین بدهی شناخته شده به SLC – 252,000 پوند – همان وامی است که بالاترین میزان در ماه مارس بود – 231,000 پوند.

نیک هیلمن، مدیر مؤسسه سیاست آموزش عالی، به بی‌بی‌سی گفت که از تعداد افرادی که بیش از 200 هزار پوند بدهی دانشجویی دارند، «بیش از همه شوکه شده است».

وی خاطرنشان کرد که داده ها نشان می دهد که کمتر از 50 نفر حداقل 10 میلیون پوند بین آنها بدهکار هستند.

آقای هیلمن گفت: “بدیهی است که در این سطح، سیستم وام دانشجویی کار نمی کند زیرا این افراد قرار نیست همه آن را پس دهند.”

“مردم همه چیز را پس نخواهند داد”

در پاسخ به درخواست آزادی اطلاعات، SLC گفت افرادی که دارای موجودی بالاتر از میانگین هستند «ممکن است چندین وام دانشجویی دریافت کنند، از جمله وام تحصیلات تکمیلی و بودجه برای دوره های کارشناسی، کارشناسی ارشد و کارشناسی ارشد. دوره های آموزشی.

همچنین می‌گوید عوامل دیگری که منجر به بدهی بالای دانشجویان می‌شود، ممکن است شامل وام‌هایی باشد که دوره‌های متعدد یا طولانی‌تری را می‌گذرانند یا بیش از یک وام دارند. نوع طرح. این شرکت افزود که برخی از دانش آموزان به دلایل شخصی قانع کننده بودجه بیشتری دریافت می کنند.

علیرغم بدهی بیش از 101500 پوند، دکتر ابی توت سال دوم خوشحال است که سیستم بر امتیازات اعتباری تأثیری نداشته است.

اما دکتر توت که ویدئویی را در شبکه‌های اجتماعی منتشر کرده است که «جشن» بیش از 100000 پوندی را می‌گیرد، از اینکه چقدر طول می‌کشد تا آن را پرداخت کند، ناراضی است.

این دختر 27 ساله می‌گوید که این بدهی زمانی که آن را با همکاران مسن‌تری مقایسه می‌کند که در شرایط مساعدتر وام‌ها را پرداخت می‌کنند، غمگین می‌شود.

ابی توت ابی توت در لباس مجلسی خود است و کلاهش را در مقابل پارکی به هوا پرتاب می‌کند و درختی درست پشت سرش قرار دارد.ابی تات

دکتر ابی توت می گوید که مقایسه بدهی او با همکاران ارشدی که آن را پرداخت کرده اند کسل کننده است.

او بدهی خود را به عنوان مالیات توصیف می کند. دکتر توت به بی‌بی‌سی گفت: «اگر به دانشگاه می‌روی چون اشتیاق توست و شغل خوبی پیدا می‌کنی و خوشحال می‌شوی، می‌توانی آن را توجیه کنی.

اما اینکه مردم این همه بدهی دارند و نمی توانند شغلی پیدا کنند، من را خوشحال نمی کند.»

“خنده دار”

کلوئه فیلد، معاون آموزش عالی NUS، گفت که آزمون سرمایه برای وام های تعمیر و نگهداری اغلب منجر به این می شود که افراد طبقه کارگر بیشترین بدهی را داشته باشند زیرا ممکن است به بودجه بیشتری نیاز داشته باشند.

او به بی‌بی‌سی گفت: «آنها همچنین تمایل دارند وام‌های خود را کندتر پرداخت کنند و در نتیجه بهره بیشتری می‌پردازند.

دانش آموز را نجات دهیدآقای آلینگهام افزود: “افشای قبلی مبنی بر اینکه یک فارغ التحصیل بدهی وام دانشجویی بیش از 231,000 پوند داشت، لحظه مهمی بود، که باعث می شود ده ها نفر دیگر بیش از 200,000 پوند بدهکار باشند.”

محافظه کاران می گویند که این حزب در زمان حضور در دولت، شهریه های تحصیلی را مسدود کرد و اطمینان حاصل کرد که هیچ کس بیش از وام واقعی خود را پرداخت نمی کند.

با این حال، مانند حزب کارگر، محافظه‌کاران هیچ کار مشخصی انجام نمی‌دهند پیشنهادات جدید برای پرداخت شهریه یا بدهی دانشجو

مانیفست حزب کارگر می‌گوید قرارداد فعلی بودجه آموزش عالی “کارساز نیست” و به حزب قول می‌دهد “برای ایجاد آینده ای امن برای آموزش عالی اقدام کند”.

دموکرات‌های لیبرال می‌خواهند فوراً یارانه را برای دانشجویان محروم بازگردانند و بودجه آموزش عالی را اصلاح کنند. حزب سبز پیشنهاد حذف شهریه ها را دارد، در حالی که اصلاح طلبان وعده حذف سود وام دانشجویی را می دهند.

وزارت آموزش و پرورش به دلیل محدودیت های قبل از انتخابات از اظهار نظر خودداری کرد.

گزارش اضافی توسط نادین دانکلی و پارک ویکتوریا.

دیدگاهتان را بنویسید