تلویزیون های ارزان قیمت قبل از یورو به کاهش سرعت افزایش قیمت ها کمک می کند


ارقام جدید نشان می‌دهد که تلویزیون‌های تخفیف‌خورده در آستانه رقابت‌های قهرمانی فوتبال یورو به کاهش رشد قیمت‌ها در فروشگاه‌ها در ژوئن کمک کردند.

بر اساس گزارش کنسرسیوم خرده فروشی بریتانیا (BRC) و شرکت تحقیقاتی NielsenIQ، قیمت فروشگاه ها در ماه گذشته نسبت به سال قبل 0.2 درصد افزایش یافت، در مقایسه با 0.6 درصد در سال منتهی به می.

نفت و قهوه ارزان‌تر نیز به این معنی است که افزایش قیمت مواد غذایی همچنان کاهش می‌یابد.

با این حال، در حالی که رشد قیمت به پایین‌ترین سطح خود از اکتبر 2021 کاهش یافته است، بسیاری از مواد غذایی و سایر کالاها همچنان گران‌تر از قبل از همه‌گیری و تهاجم روسیه به اوکراین هستند که به بودجه خانوارها فشرده شده است.

هلن دیکینسون، مدیر اجرایی BRC، در ماه ژوئن گفت که خرده فروشان برای “استفاده از تب یورو” معاملات تلویزیونی ارائه می دهند.

او گفت که قیمت های غیرخوراکی 1 درصد کاهش یافته است، از 0.8 درصد در ماه می.

تورم مواد غذایی در سال منتهی به ژوئن به 2.5 درصد کاهش یافت که از 3.2 درصد در ماه می کاهش یافت.

محققان پیشنهاد کردند که رشد قیمت در بحبوحه کاهش هزینه‌های خانوارها کم‌رنگ خواهد ماند.

مایک واتسون، رئیس بخش خرده‌فروشی و تجزیه و تحلیل تجاری در NielsenIQ گفت: با عدم اطمینان در مورد مخارج اختیاری، ما انتظار داریم رقابت شدید در سراسر بازار برای پایین نگه داشتن افزایش قیمت‌ها تا حد ممکن در تابستان امسال وجود داشته باشد.

آمارهای رسمی نشان داد که تورم اصلی بریتانیا – که منعکس کننده افزایش قیمت در سراسر اقتصاد است – در ماه می برای اولین بار در سه سال گذشته به هدف 2 درصدی بانک مرکزی انگلیس رسید.

با این حال، حتی اگر تورم در حال کاهش باشد، به این معنی نیست که قیمت کلی کالاها و خدمات در حال کاهش است، فقط به این معنی است که با سرعت کمتری در حال افزایش هستند.

بانک انگلستان همچنین نرخ بهره را افزایش داد تا با افزایش نرخ وام مسکن و اجاره، تقاضای مصرف کننده را کاهش دهد.

کارشناسان همچنین در مورد ناهمواری جاده هشدار می دهند.

درگیری در خاورمیانه همچنان بر تجارت در دریای سرخ، یک مسیر محبوب کشتیرانی تأثیر می‌گذارد و شرکت‌ها را مجبور به عبور طولانی‌تر و گران‌تر می‌کند.

در نتیجه، این هزینه های لجستیکی بالاتر می تواند به مصرف کنندگان منتقل شود.

آقای واتکینز گفت: «چند سال گذشته باید به عنوان یک هشدار باشد که در جایی که هزینه‌های کسب‌وکار به طور قابل توجهی افزایش می‌یابد، قیمت‌های مصرف‌کننده نیز در حال افزایش است. ” .

دیدگاهتان را بنویسید