فروش تسلا با مشکل مواجه است، اما نشانه هایی از احیای مجدد را نشان می دهد


فروش تسلا که در اوایل امسال با کاهش قابل توجهی روبرو شد، ممکن است نشانه‌هایی از بهبود را نشان دهد.

تولیدکننده خودروهای برقی ایلان ماسک در سه ماه منتهی به 30 ژوئن نزدیک به 444000 دستگاه خودرو ارسال کرد که بیش از 14 درصد نسبت به سه ماهه قبل افزایش داشت.

این بسیار بیشتر از آن چیزی بود که اکثر تحلیلگران انتظار داشتند، اگرچه نسبت به مدت مشابه در سال 2023 نزدیک به 5 درصد کاهش داشت.

تسلا کاهش تقاضا را تجربه می‌کند، زیرا هزینه‌های استقراض بالا بر خریداران سنگینی می‌کند و رقابت تشدید می‌شود.

این شرکت برای به دست آوردن مجدد مشتریان، قیمت ها را کاهش داده است و در بهار امسال اعلام کرد که قصد دارد بیش از 10 درصد از نیروی کار خود را در بحبوحه رکود اقتصادی اخراج کند.

در اوایل سال، تسلا عملکرد ضعیف خود را تا حدی ناشی از کمبود عرضه به دلیل اختلالات حمل و نقل در دریای سرخ و آتش سوزی در کارخانه آلمانی خود دانست.

اما تحلیلگران می گویند اگر تسلا امیدوار است مانع از نفوذ رقبا شود، باید خط تولید خود را به روز کند.

این شرکت فروش کامیون سایبری خود را از سال گذشته آغاز کرد، اما این بخش کوچکی از تجارت آن باقی مانده است. سدان پرچمدار مدل 3 آن به سال 2017 باز می گردد.

آقای ماسک که اخیراً حمایت سهامداران را برای بسته پرداخت رکوردی کسب کرده است به ارزش حدود 50 میلیارد دلار، آینده روشنی را برای این شرکت ترسیم می کند که با خودروهای خودران و اتوماسیون تقویت می شود.

و با وجود نگرانی‌های صنعت مبنی بر اینکه تقاضا برای خودروهای الکتریکی در ایالات متحده در ماه‌های اخیر ضعیف‌تر از حد انتظار بوده است، این بخش همچنان در سطح جهانی در حال رشد است.

انتظار می‌رود بیش از یک خودرو از هر پنج خودروی فروخته شده در سراسر جهان در سال جاری الکتریکی باشد – از جمله تقریباً نیمی در چین و حدود یک چهارم در اروپا. بر اساس پیش بینی اخیر آژانس بین المللی انرژی (IEA).

دان ایوز، تحلیلگر اوراق بهادار Wedbush، با اشاره به نشانه هایی از بهبود در چین، گفت که بدترین وضعیت پشت تسلا است.

او در یادداشتی خطاب به سرمایه گذاران نوشت: «در حالی که دوره سختی برای تسلا بوده است، و این شرکت کاهش قابل توجهی در هزینه ها (حدود 10 تا 15 درصد) برای حفظ درآمد/سودآوری داشته است، به نظر می رسد روزهای بهتری در راه است. در روز سه شنبه

او گفت که انتظار دارد رونمایی آتی روباتاکسی در آگوست منجر به موج جدیدی از رشد شود.

پس از انتشار این خبر، سهام این شرکت در معاملات صبح روز سه شنبه بیش از 6 درصد جهش کرد.

دیدگاهتان را بنویسید