مادر نوح ارگومانی گروگان نجات یافته درگذشت


مادر نوآ ارغمانی، گروگان اسرائیلی نجات یافته، سه هفته پس از آزادی دخترش پس از هشت ماه بازداشت توسط حماس در غزه، در یک یورش چشمگیر درگذشت.

لیورا آرگومانی متولد چین از سرطان مغز رنج می برد. او 61 ساله بود.

لیورا در ماه دسامبر ویدئویی منتشر کرد و از حماس درخواست کرد تا دخترش را آزاد کند و گفت: «نمی‌دانم چقدر برایم باقی مانده است. من می خواهم بتوانم نوح خود را در خانه ببینم.

نوح در 8 ژوئن نجات یافت. زمانی که کماندوهای اسرائیلی به آپارتمانی که او در اردوگاه پناهندگان نصیرات در مرکز غزه نگهداری می شد، حمله کردند. در همان زمان، سه گروگان دیگر از آپارتمان همسایه نجات یافتند.

تصویر نوح که با وحشت توسط شبه نظامیان حماس بر پشت موتورسیکلت کشیده می شود، به یکی از مشهورترین عکس های حمله حماس به اسرائیل در 7 اکتبر 2023 تبدیل شد.

تخمین زده می‌شود که ۲۵۱ نفر – اسرائیلی و اتباع خارجی – با حمله حماس به مرز در یک حمله بی‌سابقه که حدود ۱۲۰۰ نفر را کشتند، گروگان گرفته شدند.

انجمن گروگان ها و مفقودین – گروهی از بستگان و دوستان افراد گروگان گرفته شده در 7 اکتبر – گفت که با خبر مرگ لیورا “سرش را خم کرده”..

شنبه شب، در یک تجمع اعتراضی در تل آویو که خواستار آزادی گروگان های باقی مانده بود، پیام ویدیویی نوآ پخش شد که در آن او برای اولین بار پس از نجاتش به صورت علنی صحبت کرد.

او گفت: به عنوان تنها فرزند والدینم و مادری که از یک بیماری لاعلاج رنج می برد، بیشترین رنج را در اسارت والدینم متحمل شدم.

این افتخار بزرگی است که پس از 246 روز در اسارت حماس در اینجا هستم و پس از هشت ماه بلاتکلیفی در کنار مادرم هستم.

گمان می‌رود که حماس و گروه‌های مسلح متحدش هنوز 120 گروگان از جمله دوست پسر نوح آوینتان اور را که با او برده شده بود، در اختیار دارند. مقامات اسرائیلی معتقدند که حداقل 42 گروگان جان خود را از دست داده اند.

بقیه آزاد شدند، نجات یافتند یا اجسادشان پیدا شد.

دیدگاهتان را بنویسید