مرگ بدمینتون باز چینی سروصدا به پا کرد


مرگ بدمینتون باز نوجوان چینی که در زمین زمین سقوط کرد، در شبکه های اجتماعی چین غوغا کرد.

ژانگ ژیجی 17 ساله در حال شرکت در مسابقه جوانان بود که ناگهان بر اثر تشنج روی زمین افتاد. بعداً در بیمارستان مرگ وی اعلام شد.

فیلم این حادثه که به طور گسترده در فضای مجازی به اشتراک گذاشته شده است، حدود 40 ثانیه مکث قبل از ورود پزشکان به ژانگ را نشان می دهد.

مقامات به شدت مورد انتقاد قرار گرفته اند و این سوال را مطرح می کنند که آیا مداخله پزشکی سریعتر می تواند جان او را نجات دهد یا خیر.

انجمن بدمینتون اندونزی PBSI بعداً گفت که او دچار ایست قلبی ناگهانی شده است.

روز یکشنبه مسابقات بدمینتون قهرمانی نوجوانان آسیا در شهر یوگیاکارتای اندونزی برگزار شد که در آن ژانگ به مصاف کازوما کاوان از ژاپن رفت.

پس از سقوط ژانگ، مردی دیده می شود که به کمک او می دود، اما او در مسیر خود متوقف می شود و به نظر می رسد در خارج از دادگاه به دنبال دستورالعمل های بیشتر است.

سخنگوی PBSI بعداً به خبرنگاران گفت که تیم های پزشکی قبل از ورود به زمین باید از قانونی پیروی می کردند که به اجازه داور نیاز داشت.

او گفت: “این مطابق با قوانین و استانداردهای رویه ای است که برای هر تورنمنت بین المللی بدمینتون اعمال می شود.”

بدمینتون آسیا، بازوی منطقه ای هیئت حاکمه فدراسیون جهانی بدمینتون نیز گفت که ژانگ دو دقیقه بعد به آمبولانس منتقل شد.

PBSI اکنون قصد دارد از فدراسیون بخواهد که این قانون را اصلاح کند تا “موقعیتی تر شود تا در صورت وقوع حادثه مشابه در آینده، اقدامات سریعتر برای نجات ورزشکاران انجام شود.”

سایر نهادهای ورزشی حرفه ای، مانند اتحادیه فوتبال بریتانیا، قانون مشابهی دارند.

اما کاربران چینی پلتفرم رسانه‌های اجتماعی Weibo خشم را برانگیختند و بسیاری این قانون را به طور گسترده محکوم کردند.

“کدام مهم تر است – قوانین یا زندگی یک نفر؟” این کامنت گفت که هزاران نفر آن را پسندیدند.

آیا آنها «دوره طلایی» نجات او را از دست دادند؟ نظر دیگری را زیر هشتگ مرگ ژانگ بخوانید که برای روزها موضوع پرطرفدار Weibo بوده است.

برخی دیگر از فدراسیون جهانی بدمینتون خواستند تا قوانین را “به طور اساسی” بررسی کند، در حالی که یکی گفت: “چرا وقتی زندگی در خطر است به اجازه نیاز داریم؟”

رسانه دولتی چین، شین هوا، صبح روز سه‌شنبه تفسیری را منتشر کرد و گفت که این حادثه “سوالات مهمی” را در مورد روش‌های واکنش اضطراری در رویدادهای ورزشی ایجاد کرده است.

مهم نیست که قوانین چگونه بیان می شوند یا داور چگونه حکم می کند، اولویت زندگی همیشه باید بالاترین قانون در زمین بازی باشد.

ژانگ به عنوان یک ستاره در حال ظهور این ورزش مورد ستایش قرار گرفت و مرگ او ادای احترام و تسلیت بسیاری را برانگیخت.

بدمینتون آسیا گفت که “بسیار غمگین” است و افزود که “دنیای بدمینتون یک بازیکن با استعداد را از دست داده است”.

دیدگاهتان را بنویسید