یکی از ایالت های هند که با سیل دست و پنجه نرم می کند، منتظر بارش های بیشتر است


ایالت آسام هند که سیل زده است در حالت آماده باش قرار گرفته است زیرا انتظار می رود در روزهای آتی بارندگی بیشتری داشته باشد.

برای روزها، این ایالت شمال شرقی زیر سیل آب گرفت که بیش از 600000 نفر را تحت تاثیر قرار داد و حداقل 34 نفر را کشت.

هیمانتا بیسوا سارما، وزیر ارشد هند گفت که چند روز آینده ممکن است “بحرانی” باشد زیرا اداره هواشناسی هند بارش های بیشتری را در برخی مناطق پیش بینی کرده است.

آسام در هر بار باران های موسمی به دلیل سیل در شبکه وسیعی از رودخانه ها ویرانی های گسترده ای را برای زندگی و اموال تجربه می کند.

در سال 2022 سیل آواره بیش از چهار میلیون نفر و کشته شدن حداقل 45 نفر.

سیل ردپایی از تخریب را در آسام و همچنین بخش‌هایی از همسایه بنگلادش به جای گذاشت – روستاها را آب گرفت، محصولات کشاورزی را ویران کرد و خانه‌ها را ویران کرد.

اداره مدیریت بلایای آسام روز دوشنبه گزارش شده است تمام رودخانه‌هایی که از این ایالت می‌گذرند در چندین نقطه از خطر عبور کرده‌اند و حداقل 19 منطقه از 35 منطقه این ایالت تحت تأثیر سیل قرار گرفته‌اند.

هزاران نفر در سراسر ایالت در کمپ های امدادی پناه گرفته اند.

همان روز آقای سرما گفت به دلیل بارندگی شدید در ایالت همسایه آروناچال پرادش و بخش هایی از آسام، این ایالت با “موج دوم سیل” مواجه شد.

او اضافه که سه تا چهار روز آینده بسته به بارندگی می تواند بحرانی باشد.

آقای سارما گفت که سیل چندین منطقه پارک ملی کازیرانگا – یک مکان میراث جهانی که به خاطر کرگدن بزرگ یک شاخ هندی معروف است – را زیر آب گرفت و باعث شد حیوانات از مناطق جنگلی به تپه های مجاور مهاجرت کنند.

وی افزود: تیم‌های مقابله با بلایای طبیعی و کشوری برای کمک به مردم در آماده باش هستند.

نارندرا مودی، نخست وزیر، به دولت از کمک دولت فدرال در صورت بروز بحران اطمینان داده است.

اداره هواشناسی هند تا روز جمعه بارندگی بسیار شدیدی را در آسام و ایالت مجاور مگالایا پیش بینی کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید