آیا داشتن یک رئیس هوش مصنوعی بهتر از انسانی فعلی است؟


پا مری لو کاستا، خبرنگار تجاری

هانو رائوما هانا رائوماهانا راوما

هانو راوما می‌گوید استفاده از هوش مصنوعی برای رانندگی سال‌ها به زندگی من اضافه کرد.

به دلیل استرس مدیریت 83 کارمند، هانو راوما احساس ناراحتی و ناامیدی کرد.

آقای راوما که در ونکوور کانادا زندگی می‌کند، می‌گوید: “من بیش از حد درگیر همه این چیزهایی شدم که در تیم‌ها پیش می‌رفت و این ناامیدی را احساس کردم.”

او یک مدیر ارشد در شرکتی به نام آژانس بازاریابی دانشجویی است که دانشجویان دانشگاه را برای ارائه پشتیبانی بازاریابی برای مشاغل کوچک استخدام می کند.

زمانی که داشتم مشتریان جدید می آوردم، نیمی از ذهنم می گفت: “ما خراب می کنیم” و این شور و شوق من را کم کرد.

اما آقای راوما می‌گوید که از نوامبر گذشته، زمانی که شرکت شروع به استفاده از یک مدیر هوش مصنوعی مستقل توسعه‌یافته توسط شرکت آمریکایی Inspira کرد، این موضوع تغییر کرده است.

مدیر هوش مصنوعی به کارمندان آژانس که یک برنامه انعطاف‌پذیر از راه دور کار می‌کنند کمک می‌کند تا برنامه‌ریزی کنند و حجم کاری خود را از قبل برنامه‌ریزی کنند.

زمان آن‌ها را بررسی می‌کند، یادآور مهلت‌ها و پیام‌های اعلام حضور منظم را برای آن‌ها ارسال می‌کند، و زمان صرف شده برای مشتریان مختلف را ثبت می‌کند تا بتوان به‌طور دقیق صورت‌حساب را دریافت کرد. هوش مصنوعی همچنین پیشنهاداتی را برای بهبود متن نوشتاری ارائه می دهد، آماده پاسخگویی به سوالات مربوط به کار است و به طور خودکار پیشرفت کار همه را در یک پورتال مرکزی به روز می کند.

آقای راوما می‌گوید که حرکت به سمت سرپرستی هوش مصنوعی نه تنها سطح استرس او را کاهش داده است، بلکه به کارکنانش اجازه می‌دهد سریع‌تر کار کنند و بهره‌ورتر باشند. من می توانم روی رشد شرکت و هر چیز مثبت تمرکز کنم. من مطمئن هستم که سال ها به زندگی من اضافه شد.”

آقای رائوما می افزاید که رابطه او با کارمندانش نیز به طرز چشمگیری بهبود یافته است. «قبلاً خیلی یادآور موقعیت پدر و فرزندی بود. اکنون ما بیشتر در یک زمین بازی برابر هستیم. قبلا فقط حل مشکلات بود. اما اکنون می‌توانیم بحث‌های ساده‌تری داشته باشیم.

اما هنوز همه در آژانس بازاریابی دانشجویی از AI Manager استفاده نمی کنند. آقای راوما و 26 نفر از 83 کارمندش در واقع بخشی از یک بودند پژوهش توسط Inspira و دانشمندان دانشگاه کلمبیا، دانشگاه ایالتی آریزونا و دانشگاه ویسکانسین برای مقایسه عملکرد مدیران هوش مصنوعی با همتایان انسانی اداره می شود.

شرکت کنندگان به سه گروه تقسیم شدند: یکی توسط یک مدیر انسانی، دیگری با مربیگری یک مدیر هوش مصنوعی، و گروه نهایی با مربیگری یک مدیر انسانی و هوش مصنوعی.

مدیر هوش مصنوعی در وادار کردن کارمندان به برنامه ریزی از قبل برای روزهای کاری خود به 44 درصد موفقیت دست یافت و در 42 درصد مواقع توانست به کارمندان انگیزه دهد که به موقع وارد شوند. این اعداد قابل مقایسه با ناظر انسانی بود که برای این دو حوزه 45% و 44% را کسب کرد.

با این حال، هنگامی که یک مدیر هوش مصنوعی با یک سرپرست انسانی شریک شد، آنها با هم به میزان موفقیت 72 درصدی در برنامه ریزی کارمندان از قبل برای روزهای کاری خود دست یافتند و موفق شدند به نرخ موفقیت به موقع به 46 درصد دست یابند.

اگرچه این مطالعه از نظر آماری کوچک و بر نوع خاصی از کارگر و صنعت متمرکز بود، یافته‌های آن به پیامدهای جالبی برای شرکت‌هایی که ابزارهای هوش مصنوعی را پیاده‌سازی می‌کنند اشاره می‌کند.

Getty Images نمای نزدیک از یک کامپیوتر Dellگتی ایماژ

دل یکی از شرکت‌هایی است که در مواجهه با ظهور هوش مصنوعی مشاغل خود را کاهش داده است

در حالی که کسب و کارها دوست دارند KBS، روشن دل و دیگران امسال کاهش قابل توجهی از مشاغل را به قصد جایگزینی بسیاری از نقش ها با هوش مصنوعی اعلام کرده اند. پروفسور پل تورمن از دانشگاه کلمبیا در نیویورک استدلال می کند که جایگزینی کامل نقش های مدیریتی با هوش مصنوعی یک اشتباه است.

این استاد مدیریت می گوید: مدیریت میانی مهمترین سطح در هر سازمانی است. «آنها لایه‌ای هستند که وقتی شروع به چرخیدن می‌کند، شما در حال سواری وحشیانه هستید. افراد شما تداوم را نمی بینند، راهنمایی و مربیگری دریافت نمی کنند… همه چیزهای انسانی که مدیران انسانی در آنها بهتر از هوش مصنوعی هستند و باید روی آنها تمرکز کنند.”

پروفسور تورمن اضافه می‌کند که هوش مصنوعی می‌تواند مدیران را از یادآوری‌ها و بررسی‌های بی‌پایان رها کند تا بر روش‌های نوآورانه‌تر کار تمرکز کنند. به عنوان مثال، مدیران می توانند تیم های پروژه را بر اساس مجموعه مهارت های فردی انتخاب کنند، خلاصه را کنترل کنند و سپس آنها را به هوش مصنوعی بسپارند تا چیزهای کوچکی مانند ضرب الاجل ها را مدیریت کند.

هوش مصنوعی همچنین می‌تواند تشخیص دهد که چه کسانی در یک تیم عقب مانده‌اند و ممکن است به مدیریت انسانی نزدیک‌تر نیاز داشته باشند، و به طور مشابه بر ستاره‌هایی که نیاز به شناسایی بیشتری دارند، کمک کند.

او می‌گوید، اما شرکت‌ها باید از اجازه دادن به مدیران هوش مصنوعی به ابزارهای نظارتی خودداری کنند.

شما نمی خواهید به نقطه ای برسید که متوجه شوید نه تنها مردم سر وقت نیستند، بلکه زمان ناهار زیادی را صرف می کنند و به اندازه کافی سالاد نمی خورند. پروفسور تورمن می گوید: شما نمی خواهید آنقدر دور بروید. “شما می خواهید راه درستی برای تشویق رفتار درست پیدا کنید.”

تینا رحمان، بنیانگذار مشاور منابع انسانی مستقر در لندن، می‌گوید مدیران هوش مصنوعی می‌توانند به افرادی که «مدیران تصادفی» شده‌اند کمک کنند – افرادی که در نقش‌های خود برتر هستند و در نهایت به مدیریت افراد می‌رسند زیستگاه.

ما مطالعه‌ای انجام دادیم و به دلایلی که چرا افراد شغل خود را ترک می‌کنند، پرداختیم. تقریباً 100٪ از افراد مورد بررسی گفتند که دلیل آن مدیریت ضعیف است.

خانم رحمان می‌گوید: «بعضی از آنها می‌گفتند که نحوه مدیریت خود را دوست ندارند، و بیشتر آنها نیز می‌گویند به این دلیل است که نمی‌دانند از آنها چه انتظاری می‌رود و آیا کارشان را خوب انجام می‌دهند یا خیر. .

«می‌توان فرض کرد که یک مدیر هوش مصنوعی ایجاد خواهد شد تا دستورالعمل‌های درست را ارائه کند تا از شفافیت کامل الزامات و نتایج اطمینان حاصل شود. اگر مردم بدانند از آنها چه انتظاری می رود، احتمالاً بهره وری بیشتری خواهند داشت.

خانم رحمان هشدار می دهد، اما اتکای بیش از حد به مدیریت هوش مصنوعی این لحن را ایجاد می کند که شرکت ها فقط به نتایج اهمیت می دهند، نه افراد.

او گفت: «برای یک کسب‌وکار بسیار دشوار خواهد بود که به کارمندان خود بگوید که در حال معرفی این سیستم هوش مصنوعی جدید هستند که به طور کامل آنها را مدیریت می‌کند، و سپس با همان چهره بگوید: «ما به تجربه شما در محل کار اهمیت می‌دهیم». می گوید.

جیمز بور جیمز بورجیمز بور

جیمز بور، رئیس مشاور امنیت سایبری Bores، سخنران و نویسنده، هشدار می دهد که شاید بزرگترین نگرانی مدیران هوش مصنوعی از دیدگاه مردم نباشد، بلکه از منظر امنیت سایبری باشد.

اگر یک مدیر هوش مصنوعی دارید و تمام فرآیندها، رویه‌ها و مالکیت معنوی شرکت را که ناگهان به نرم‌افزار ختم می‌شود به او داده باشید، ممکن است توسط شخصی که می‌خواهد آن را شبیه‌سازی کند، دزدیده شود و همچنین می‌تواند برای باج دادن باشد.» آقای بور می گوید.

وقتی شروع به حساب کردن روی آن می‌کنید، کدام شرکت‌ها قرار است این کار را انجام دهند، وقتی شروع به جایگزینی انسان با هوش مصنوعی می‌کنند، به نوعی گیر می‌کنید زیرا انعطاف‌پذیری لازم را ندارید، هیچ راهی برای بازگشت به انسان وجود ندارد زیرا شما دیگر آنجا نیستم.”

به‌جای اینکه شرکت‌ها از طریق استفاده گسترده از هوش مصنوعی کارآمدتر شوند، آقای Borre می‌گوید که این امر می‌تواند عواقب ناخواسته‌ای فراتر از اتکا به سیستم‌هایی داشته باشد که ممکن است شکست بخورند.

هرچه بیشتر خودکار کنید و افراد بیشتری را از کسب و کار خود حذف کنید، بله، هزینه ها را کاهش خواهید داد. اما شما همچنین شرکت خود را قابل تعویض تر خواهید کرد.”

دیدگاهتان را بنویسید