استرالیا دستور پاکسازی اسپرم اهدایی را به دلیل اشتباه می دهد


ایالت کوئینزلند استرالیا پس از ممیزی توسط مقامات بهداشتی نشان داد که تقریباً نیمی از آزمایش‌های باروری در معرض خطر شناسایی نادرست قرار دارند، دستور تمیز کردن اسپرم‌های منجمد را صادر کرده است.

چنین سردرگمی می‌تواند والدین و فرزندان اهداکننده را از اطلاعات کلیدی ژنتیکی و سوابق پزشکی محروم کند و طرفداران آن می‌گویند که خطر زنای با محارم تصادفی را ایجاد می‌کند.

کوئینزلند خانه یکی از بزرگترین صنایع IVF در کشور است، اما خود تنظیم شده است و تحت نظارت قرار گرفته است زیرا برخی از بزرگترین ارائه دهندگان آن با اتهامات سوء استفاده روبرو هستند.

این پاکسازی کمبود ملی اسپرم اهداکننده را تشدید می‌کند که به دلیل تقاضای بالا، تشدید مقررات و اختلالات مرتبط با همه‌گیری ایجاد شده است.

ارقام دولتی نشان می دهد که از هر شش زوج استرالیایی، یک زوج در تلاش برای تشکیل خانواده با مشکلاتی روبرو هستند و بسیاری از آنها برای باردار شدن به طور فزاینده ای به اهداکنندگان متکی هستند.

تحقیقاتی که در بخش چند میلیون دلاری کوئینزلند توسط بازرس سلامت این ایالت انجام شد، «مشکلات سیستمی» مربوط به «کیفیت و ایمنی» و «ضمانت‌هایی برای مصرف‌کنندگان، اهداکنندگان و کودکان اهداکننده» یافت.

در این گزارش توضیح داده شده است که چگونه 42 درصد از اهدای اسپرم، تخمک و جنین در کوئینزلند با مشکلات “شناسایی و ردیابی” مواجه بوده اند – به این معنی که کلینیک ها نمونه ها را گم کرده اند یا به اشتباه برچسب گذاری کرده اند یا اجازه داده اند که آنها کمتر از استانداردهای آزمایشگاهی خراب شوند.

امواج رادیویی همچنین ادعاهایی را از بیمارانی که ارائه دهندگان IVF را متهم به افشای وضعیت سلامت اهداکنندگان، شناسایی نادرست تخمک‌ها و جنین‌ها و مخلوط کردن اسپرم می‌کردند – که به گفته یکی از خانواده‌ها منجر به بزرگ‌کردن بچه‌هایی از والدین بیولوژیکی مختلف شد، منتشر شد.

این مقام توصیه کرده است که همه ارائه دهندگان باروری مواد اهداکننده ذخیره شده را که با استانداردهای شناسایی فعلی مطابقت ندارد، نابود کنند.

این گزارش در پایان می‌گوید: «تأثیر آن بر مصرف‌کنندگان و کودکانی که از طریق اهداکنندگان باردار شده‌اند را نمی‌توان دست کم گرفت» و افزود: «ارائه‌دهندگان باروری باید مشاوره مناسب ارائه دهند».

هنوز مشخص نیست که چه تعداد از نمونه‌های اسپرم ممکن است از بین بروند، اما بازرس این “هزاران” را که تا سال 2020 منجمد شده بودند، “پرخطر” دانست زیرا “شرایط تاییدیه مضاعف را برآورده نکردند” – روشی که در آن دو متخصص IVF مواد بیمار را بررسی کنید به درستی علامت گذاری شده است.

آناستازیا گان – مادری که از یک ارائه دهنده باروری کوئینزلند به اتهام دادن اسپرم اشتباه به او در سال 2014 شکایت کرده است – به گاردین استرالیا گفت که “وحشت کرده است. [but] از یافته های بازرس تعجب نمی کنم.

«فکر کردن اینکه چند بیمار ناآگاهانه با اسپرم اشتباه باردار شده اند، ترسناک است.

«چرا کلینیک‌ها زمانی که مردم را معالجه می‌کردند بازبینی نکردند؟ عواقب این اشتباهات برای نسل ها باقی می ماند.”

دیدگاهتان را بنویسید