دولت ژاپن بالاخره با فلاپی دیسک خداحافظی می کند


تا سال 2024 طول کشید، اما ژاپن بالاخره با فلاپی دیسک خداحافظی کرد.

تا ماه گذشته، هنوز از مردم خواسته می‌شد با استفاده از دستگاه‌های ذخیره‌سازی منسوخ، با بیش از 1000 مقررات استفاده از آن‌ها را به دولت ارسال کنند.

تارا کونا وزیر فناوری دیجیتال گفت اما اکنون این قوانین بالاخره برداشته شده است.

در سال 2021، آقای کونو به فلاپی دیسک “اعلان جنگ” داد. روز چهارشنبه، نزدیک به سه سال بعد، او اعلام کرد: ما در جنگ فلاپی دیسک پیروز شدیم!

آقای کانو از زمانی که به این شغل منصوب شد، هدف خود را حذف فناوری قدیمی قرار داده است. او همچنین قبلاً اعلام کرده بود که از شر فکس خلاص خواهد شد.

ژاپن که زمانی به عنوان یک نیروگاه فناوری در نظر گرفته می شد، در سال های اخیر به دلیل مقاومت شدید در برابر تغییر، از موج جهانی تحول دیجیتال عقب مانده است.

به عنوان مثال، دستگاه‌های فکس هنوز در محیط‌های کاری بر ایمیل ترجیح داده می‌شوند – طرح‌های قبلی برای حذف این دستگاه‌ها از ادارات دولتی به دلیل رد شدن، لغو شد.

این اعلامیه به طور گسترده در رسانه های اجتماعی ژاپن مورد بحث قرار گرفت، به طوری که یکی از کاربران X، که قبلاً توییتر نامیده می شد، فلاپی دیسک ها را “نماد یک مدیریت نابهنگام” خواند.

آیا دولت همچنان از فلاپی دیسک استفاده می کند؟ این خیلی قدیمی است… من حدس می‌زنم که آنها فقط پر از افراد مسن هستند.

نظرات دیگر نوستالژیک تر بود. یکی از کاربران نوشت: “من نمی دانم که آیا فلاپی ها در حراجی ها ظاهر می شوند.”

دستگاه های مربعی شکل که در دهه 1960 ساخته شدند، در دهه 1990 با اختراع راه حل های ذخیره سازی کارآمدتر از مد افتادند.

دیسک های فلاپی با بالاترین چگالی می توانند تنها 1.44 مگابایت داده را در خود جای دهند. بیش از 22000 دیسک از این دست برای تکثیر کارت حافظه ای که 32 گیگابایت اطلاعات را ذخیره می کند مورد نیاز است.

سونی، آخرین تولید کننده دیسک، تولید آنها را در سال 2011 متوقف کرد.

به عنوان بخشی از یک کمپین دیرهنگام برای دیجیتالی کردن بوروکراسی خود، ژاپن در سپتامبر 2021 یک آژانس دیجیتال به ریاست آقای کونا راه اندازی کرد.

اما تلاش‌های دیجیتالی ژاپن ممکن است ساده‌تر از انجام آن باشد.

با وجود تلاش‌های دولت برای حذف تدریجی آنها، بسیاری از مشاغل ژاپنی هنوز نیاز به تأیید اسناد رسمی با مهرهای شخصی حک شده به نام hanko دارند.

روزنامه محلی ژاپن تایمز گزارش داد که مردم با “سرعت یخبندان” از این برندها دور می شوند.

و فقط در سال 2019 کشور آخرین ارائه دهنده پیجر سرویس خود را خاموش کرده استبا آخرین تماس‌گیرنده خصوصی توضیح داد که این روش ارتباطی ترجیحی مادر مسن او بود.

دیدگاهتان را بنویسید