مرخصی‌ها جیب خود را به شرکت‌های پارکینگ واگذار کردند


پا کلوداگ استنسون، تحقیقات جنوبی بی بی سیالکس بیش، تحقیقات جنوب شرق بی بی سی

کیم رنیار کیم رنیار به دوربین لپ تاپ خود نگاه می کندکیم رانیار

کیم رانیار گفت که شرکتی که از پارکینگ استفاده کرده است به طور کامل به او بازپرداخت نکرده است

مسافران تعطیلات می گویند پس از استفاده از سرویس پارک خودرو در گاتویک، دومین فرودگاه بزرگ بریتانیا، صدها پوند برایشان باقی مانده است.

یکی از مسافران گفت که باید با تاکسی نزدیک به 150 مایلی به خانه نورفولک بعد از درایو پارک برود و فلای به او گفت که وقتی به فرودگاه ساسکس غربی رسید نتوانستند کلید ماشینش را پیدا کنند.

در همین حال، یکی از مشتریان گلکسی پارکینگ لیمیتد گفت که وقتی در تعطیلات بود، هر بار که ماشینش وارد و خارج می شد، شش پوند از او دریافت می کرد.

هر دو شرکت که به فرودگاه گاتویک مرتبط نیستند، چندین بار توسط بی بی سی برای اظهار نظر تماس گرفته شده است، اما آنها هنوز پاسخی نداده اند.

استانداردهای بازرگانی وست ساسکس اعلام کرد که از سال 2022/23 199 شکایت علیه تعدادی از اپراتورهای پارکینگ دریافت کرده است.

کیم رانیار گفت وقتی سعی کرد ماشینش را جمع کند، درایو پارک اند فلای گفت که کلیدهایش “یا گم شده اند یا جابجا شده اند.”

او گفت که صدها پوند برای تاکسی به نورفولک خرج کرده است، به این شرط که وقتی شرکت کلیدهای جدید را بریده است، ماشینش به خانه اش برود.

اگرچه شرکت گفت که یک کلید جدید را بریده اند، او گفت که مجموعه قدیمی او با ماشین برگردانده شده است.

خانم رانیار گفت: «من واقعاً نمی‌دانم وقتی ماشین من تحت مراقبت آنها بود، چه کردند.

او گفت که هیچ پولی دریافت نکرده و بیش از 300 پوند بیرون آمده است، علیرغم اینکه درایو پارک اند فلای به او گفته اند که به طور کامل بازپرداخت خواهد شد.

ریچارد بویر کنار ماشینش ایستاده است

وقتی ریچارد بویر از تعطیلات بازگشت، گفت که شرکت پارکینگ در ابتدا نتوانست ماشین او را پیدا کند

ریچارد بویر گفت که از تعطیلات خانوادگی برگشته است تا به او گفته شود درایو پارک و فلای «یادش نمی‌آید» ماشینش را داشته باشد.

او یک اتاق در هتل رزرو کرد، اما صبح روز بعد ماشینش هنوز از بین رفته بود و مجبور شد با تاکسی به خانه اش به همپشایر برود که برایش حدود 400 پوند هزینه داشت.

یک هفته بعد گزارش داد که ماشینش در پارکینگ کوتاه مدت دقیقا همان جایی که به نماینده شرکت داده بود پیدا شد.

یکی دیگر از مسافران تعطیلات، لئون پالما از ساوتهمپتون، یک قرار ملاقات با Galaxy Parking Limited رزرو کرد.

اما او گفت که تعطیلاتش زمانی کوتاه شد که یک سری رسیدهای ایمیل خودکار دریافت کرد که نشان می‌داد ماشینش شش بار در همان صبح زمانی که در خارج از کشور بود، با هزینه هر بار شش پوند وارد منطقه تخلیه گاتویک شده و از آن خارج شده است.

آقای پالما گفت: “این باعث ایجاد استرس در تعطیلات من شده است، زیرا فکر می کنم اگر اتفاقی برای ماشین من بیفتد، سرزنش خواهم شد زیرا مالک آن هستم.”

استانداردهای بازرگانی وست ساسکس اعلام کرد که 13 شکایت در مورد Galaxy Parking Limited در سال جاری و 9 شکایت در مورد Drive Park and Fly از دسامبر دریافت کرده است.

ریچارد سارجنت از استانداردهای بازرگانی بیرون از ترمینال جنوبی در گتویک

ریچارد سارجنت از استانداردهای بازرگانی گفت که مسافران باید قبل از رزرو پارکینگ فرودگاه، نظرات را به دقت بررسی کنند

ریچارد سارجنت، مدیر استانداردهای بازرگانی وست ساسکس گفت که ما طی چند سال با اپراتورهای مختلف مشکلاتی داشته ایم.

ما ماشین‌ها را از محدوده خارج کرده‌ایم، ماشین‌ها را در پارکینگ‌های سوپرمارکت رها کرده‌اند و بلیط‌های سرعت غیرمجاز را برای ماشین‌های مشتریان صادر کرده‌اند.

“امسال شاهد بودیم که خودروهای مشتریان برای مدت کوتاهی در پارکینگ رها شده‌اند و زمانی که آنها برمی‌گردند خودروی آنها اصلا حرکت نمی‌کند و مشتری باید هزینه کند تا خودروی خود را از پارکینگ آزاد کند.”

او گفت که مردم باید همیشه به دنبال خرید با اطمینان از یک معامله گر تایید شده باشند که توسط استانداردهای تجارت بررسی شده است.

تریشه به دوربین نگاه می کند

ناتاشا فردیناند متوجه شد که در زمانی که او رفته بود جریمه ای روی ماشینش گذاشته شده است

ناتاشا فردیناند، از سامرست، گفت که تجربه او با درایو پارک و فلای به آرامی پیش رفته بود تا اینکه به دلیل پارک کردن در یک منطقه ممنوعه جریمه شد.

خانم فردیناند گفت: «مشکل این بود که افرادی که با پارکینگ مواجه شدند، آن را در آنجا پارک کردند، نه ما.

او گفت که تلاش کرده تا درایو پارک اند فلای را برای پرداخت جریمه 100 پوندی دریافت کند، اما کارکنان “یا تلفن را قطع کردند یا ایمیل های من را نادیده گرفتند”.

اولیور بدفورد، مدیر پارکینگ فرودگاه گاتویک، که به Drive Park and Fly یا Galaxy Parking Limited وابسته نیست، گفت که مسافران باید تحقیقات خود را انجام دهند.

او به بی‌بی‌سی گفت: «در حالی که بسیاری از کسب‌وکارهای قانونی خارج از فرودگاه و پارکینگ رسمی گاتویک وجود دارد، برخی شرکت‌ها هستند که به شیوه‌ای نامناسب فعالیت می‌کنند».

او گفت که مردم باید هنگام مشاهده وب‌سایت‌های مقایسه تأمین‌کنندگان و بررسی جزئیات آنها «بیش از حد مراقب» باشند.

او گفت: “آیا آنها بررسی های مستقلی دارند؟ مطمئن شوید چیزی که رزرو می کنید کاملاً قابل اعتماد است.”

دیدگاهتان را بنویسید