ممنوعیت اسباب بازی های جنسی توسط Etsy باعث خشم فروشندگان شده است


اسباب بازی های جنسی و بسیاری دیگر از اقلام وابسته به عشق شهوانی از Etsy ممنوع خواهند شد و باعث واکنش شدید فروشندگان می شود.

همچنین از 29 جولای، اشیایی که نقاطی از بدن مانند نوک پستان زنانه یا فاصله بین باسن را در معرض دید قرار دهند، در هنگام مدلینگ ممنوع خواهند بود.

Etsy – که بر کالاهای دست ساز، قدیمی و صنایع دستی تمرکز دارد – گفت که قوانین جدید فروش به دلیل “استانداردهای صنعتی در حال تکامل” معرفی شده اند.

خرده فروشان آزرده به بی بی سی گفته اند که از تغییر سیاست احساس ناامیدی می کنند که پیش بینی می کنند درآمدشان به شدت کاهش یابد.

آنا (که ترجیح داد از نام خانوادگی خود استفاده نکند)، بنیانگذار Simply Elegant Glass که اسباب بازی های جنسی تولید می کند، گفت: «به عنوان سازندگانی که به ساخت Etsy کمک کردند و در طول سال ها به پلتفرم خود وفادار ماندند، احساس می کنیم به ما خیانت شده است. .

Etsy می‌گوید این ممنوعیت با هدف ایمنی کاربر است و نشان‌دهنده روندهای صنعت است.

آلیس وو پائولوس از Etsy در اعلام این تغییرات نوشت: “ما با دقت این سیاست را برای حمایت بیشتر از بیان خلاق و روحیه بازار خود و در عین حال در نظر گرفتن استانداردهای صنعت در حال تغییر ایجاد کرده ایم.”

در بسیاری از کشورها، بر پلتفرم‌ها، که بعضاً توسط قوانین جدید حمایت می‌شود، فشار وارد می‌شود تا برای جلوگیری از قرار گرفتن افراد زیر 18 سال در معرض محتوای ناپسند و حذف محتوای غیرقانونی یا «مضر» از پلتفرم‌هایشان، اقدامات بیشتری انجام دهند.

پردازشگرهای پرداخت نیز به طور فزاینده ای نسبت به کار با پلتفرم هایی که امکان تجارت مبتنی بر جنسیت را فراهم می کنند، محتاط هستند.

اما آنا پیشنهاد کرد که این مسائل را می‌توان با برچسب‌گذاری واضح‌تر و تفکیک فهرست‌های محصولات بزرگسالان در Esty، که او متهم به «ترک کردن ابزارهای فیلتر محتوا به نفع ممنوعیت کامل» کرد، برطرف کرد.

او همچنین از قطعات ساخته شده خود دفاع کرد و گفت که از سال 2015 روی ساخت محصولات شیشه ای برای بزرگسالان متمرکز شده است – که 18 سال پیش دمیدن شیشه را آموخته است – “به عنوان وسیله ای برای بیان هنری”.

آنا گفت که بخش قابل توجهی از سفارشات Simply Elegant Glass از طریق Etsy انجام شده است، و تغییر به پلتفرم دیگری مانند Shopify شبیه “شروع دوباره” است.

این شرکت نامه سرگشاده Etsy را در X (توئیتر سابق) ارسال کرد.

یک فروشنده اسباب‌بازی‌های جنسی سیلیکونی درجه یک در جمهوری چک، که نخواست نامش فاش شود، گفت که بسیاری از کسب‌وکارهایی که به Etsy متکی هستند، شاهد “افت قابل توجهی در درآمد” خواهند بود.

این فروشنده به بی‌بی‌سی گفت: «این به این معنی است که بسیاری از افراد 30 روز فرصت دارند تا شغل جدید پیدا کنند، زیرا ترافیک به تنهایی به سایت فریلنسری ممکن است کافی نباشد.

برای کسانی که مجبور به جستجوی کار می شوند، یافتن کار جایگزین دشوار خواهد بود، زیرا فروشنده گفت: «قرار دادن «تجارت اسباب بازی های جنسی» در رزومه کاری خود هنگام جستجوی کار می تواند در را به روی بسیاری از کارفرمایان ببندد.

مایک استیبل از ائتلاف آزادی بیان، یک گروه مدافع که از حقوق صنعت بزرگسالان دفاع می کند، Etsy را به تحمیل “سانسور در سراسر سایت” در پستی در X متهم کرد.

اما برخی از فروشندگان از این تغییر خوشحال بودند – با ابراز حمایت در انجمن های Etsy – اگرچه آنها همچنین در مورد نحوه اجرای قوانین جدید سؤالاتی داشتند.

خط مشی بهبودیافته انواع محصولات ممنوعه و نحوه نمایش محصولات “بالغ” مجاز را تعریف می کند.

همچنین نمونه‌هایی از اسباب‌بازی‌های قابل قبول بزرگسالان و لوازم جانبی جنسی مانند مهار، دستبند و “مبلمان جنسی” را ارائه می‌دهد.

قوانین شامل موارد زیر است:

  • اسباب بازی برای بزرگسالان، طراحی شده برای قرار دادن در بدن
  • پورنوگرافی، از جمله مجلات قدیمی و فیلم های بزرگسالان
  • استفاده از مدل‌های انسانی برای به تصویر کشیدن سوژه که در آن قسمت‌های بدن مانند اندام تناسلی، «ترک‌های باسن» یا نوک سینه‌های زنانه قابل مشاهده است.
  • تبلیغات خدمات جنسی مانند عکس و فیلم درخواستی با تصویر برهنگی
  • برخی از هنرهای غیرعکاسی که در آن برهنگی و زمینه جنسی آشکار است – مانند تصاویر یک عمل جنسی

این اولین بار نیست که به‌روزرسانی‌های خط‌مشی Etsy با واکنش‌های منفی مواجه می‌شود.

در سال 2015، بازار متناقض است قوانینی را برای فروش طلسم معرفی کرد.

دیدگاهتان را بنویسید