کارگر باید اکنون برای راه اندازی مجدد اقتصاد اقدام کند


Getty Images زنی با بالاپوش آبی گلدار تابلویی را روی درب مغازه اش می چرخاند که روی آن نوشته شده بود گتی ایماژ

لغزش چشمگیر کارگر فرصتی برای راه اندازی مجدد و متحول کردن اقتصاد بریتانیا ارائه می دهد.

صدراعظم و نخست‌وزیر آینده این را می‌دانند و به من گفته می‌شود که این همان چیزی است که آنها در مقام خود می‌خواهند به آن برسند. ریچل ریوز به من گفت که به دنبال “حکم رشد” است.

آنها بر این باورند که پس از سال ها هرج و مرج در این انتخابات با پیام ثبات سیاسی و اقتصادی پیروز شدند.

بودجه کوچک لیز تراس در ذهن رای دهندگان نوسانی که در دوره ای با نرخ های بهره نزدیک به صفر به املاک دست یافتند و به محافظه کاران دیوید کامرون، نخست وزیر سابق دیوید کامرون رای دادند، بزرگ بود.

آن ساختمان های جدید در هر حوزه انتخابیه – “بارات خانه بریتانیا” – قرمز شدند. این زیربنای تعهد “آهنین” صدراعظم آینده برای تحت کنترل نگه داشتن استقراض و نرخ بهره است. “اول ثبات” شعار است.

اما داونینگ استریترهای سابق و برخی از مدیران صنعت به طور خصوصی به آنها گفتند که “ثبات، گرچه خوش آمدید، کافی نیست”.

اگرچه مانیفست حزب کارگر یک مأموریت و یک استراتژی بسیار گسترده را برای تقویت اقتصاد تعیین کرد، اما این یک برنامه دقیق برای تحول نبود. به عنوان مثال، سرمایه گذاری خالص دولت همچنان از سطوح فعلی کاهش می یابد.

انتقاد بزرگی که از دیدگاه خانم ریوز برای آنچه که او «سکورینومیکس» می‌نامد – یک مدل اقتصادی جدید که در آن دولت بیشتر برای آماده کردن بخش خصوصی برای سرمایه‌گذاری‌های عظیم در صنعت سبز انجام می‌دهد – کمبود پول بوده است.

این تلاشی برای تقلید از کاری است که جو بایدن رئیس جمهور ایالات متحده با سرمایه گذاری انجام می دهد، میلیاردها دلار برای یارانه های جدید از طریق وام ها و معافیت های مالیاتی با هدف انرژی سبز و حمل و نقل هزینه می کند. منتقدان می گویند طرح حزب کارگر “بایدنومیکس بدون پول” است.

اما به رهبران حزب کارگر اطمینان داده شده است که موجی از سرمایه گذاری خصوصی وجود دارد – صدها میلیارد دلار قبل از پایان پارلمان – در انتظار تحقق در صورت وجود اطمینان سیاسی، اقتصادی و سیاسی. اما آنها باید به سرعت برای اطمینان از این موضوع اقدام کنند.

برخی از سرمایه گذاران کلیدی می گویند که نمی توانند یک سال دیگر برای بررسی های عمده برنامه ریزی یا سیاست انرژی صبر کنند. برای مثال، ده‌ها میلیارد سرمایه‌گذاری در انرژی‌های تجدیدپذیر به دلیل اختلافات برنامه‌ریزی و یک دهه انتظار برای اتصال به شبکه ملی متوقف شده است. خانم ریوز به من گفت که این منجر به “تعلیق موثر ارزان ترین اشکال انرژی” شد.

Getty Images یک مکانیک خانم با لباس‌های کوتاه و دستکش آبی چیزی را به دانش‌آموزان دختر و پسر نشان می‌دهد.گتی ایماژ

اما در مورد اینکه آیا سر کیر استارمر و خانم ریوز اکنون در مورد خانه‌سازی یا اقدامات کلیدی بدون آلایندگی در دولت مخالفان را شجاع خواهند کرد، فتنه‌ای وجود دارد. اگر در یک تحول اقتصادی سریع عمل کند، باید به برخی افراد آسیب برساند.

تعدادی چالش مبرم در امور مالی عمومی وجود دارد. در مرحله بعد باید با ورشکستگی شوراها و دانشگاه ها مقابله کنیم. وزرای سایه می گویند که از تعداد خانواده های کارگری که از تعلیمات ویژه که از کاهش شوراها آسیب دیده است، شگفت زده شده اند.

در حالی که حزب کارگر افزایش نرخ های مالیاتی پایه را رد کرده است، مالیات های دیگری نیز وجود دارد که ممکن است در بودجه پاییز افزایش یابد. کار روی این موضوع و بررسی هزینه ها خیلی زود آغاز خواهد شد.

خوشبختانه برای بسیاری از مصرف کنندگان و امور مالی عمومی، بانک انگلستان ممکن است در نهایت از اول اوت شروع به کاهش نرخ کند.

یک رویکرد خلاقانه به قوانین سختگیرانه مالی عمومی که امکان سرمایه گذاری سودمند اولیه را فراهم می کند، ممکن است مقاومت ناپذیر باشد.

چالش در حال حاضر اتخاذ تصمیمات سخت به سبک بیگ بنگ است که می تواند رشد اقتصادی ضعیف بریتانیا را معکوس کند.

حزب کارگر نمی خواست در آستانه انتخابات وارد این اختلافات شود. اما با توجه به اکثریت عظیم او، او بیش از هر دولت مدرنی برای انجام اصلاحات اقتصادی قدرت خواهد داشت. همچنین پایه حمایت حزب کارگر در مناطقی که به احتمال زیاد علیه زیرساخت‌ها و مسکن جدید بسیار مورد نیاز رأی می‌دهند، نیست.

رویکرد محتاطانه ای که باعث شده حزب کارگر با جدیت از پیشتازی خود در نظرسنجی ها دفاع کند، بدون اینکه چیز زیادی ارائه دهد، نمی تواند در دولت ادامه یابد.

همانطور که خود خانم ریوز امروز صبح به من گفت: “ما باید از حلقه رشد پایین، مالیات های بالا و خدمات عمومی ضعیف خارج شویم.”

برای جذب سرمایه‌گذاری مورد نیاز برای تبدیل بریتانیا به سریع‌ترین اقتصاد در حال رشد در G7، کارگر باید جسور و قاطع باشد.

دیدگاهتان را بنویسید