بیش از 130 حیوان بر اثر سیل در پارک ملی هند تلف شدند


مقامات اعلام کردند که بیش از 130 حیوان وحشی از جمله حداقل شش کرگدن کمیاب در اثر سیل در پارک ملی در شمال شرقی هند کشته شده اند.

پارک ملی کازیرانگا آسام بدترین سیل خود را در سال های اخیر تجربه می کند.

حیوانات مرده که بسیاری از آنها در اثر غرق شدن جان خود را از دست دادند، شامل 117 گوزن گراز، دو گوزن سامبر، یک ماکاک رزوس و یک سمور سمور هستند.

در سال 2017، بیش از 350 حیوان به دلیل سیل در پارک و برخورد وسایل نقلیه در هنگام مهاجرت از راهروهای حیوانات در ارتفاعات تلف شدند.

مقامات می گویند که 97 حیوان را از آب های سیل نجات داده اند – 25 نفر از آنها تحت مراقبت های پزشکی هستند و 52 حیوان دیگر پس از مداوا رها شده اند.

کازیرنگا بزرگترین جمعیت کرگدن های تک شاخ جهان را در خود جای داده است که در آغاز قرن حاضر تقریباً از بین رفتند. این یکی از میراث جهانی یونسکو است و بیش از 2400 کرگدن تک شاخ در آن زندگی می کنند.

این پارک همچنین ذخیره‌گاه ببر و محل زندگی فیل‌ها، گاومیش‌های وحشی و گونه‌های متعدد پرندگان است. دلفین های در خطر انقراض جنوب آسیا نیز در رودخانه هایی که از پارک عبور می کنند یافت می شوند.

هفته گذشته، یک بچه کرگدن 18 ماهه در خانه ای در روستایی نزدیک پارک پناه گرفت و توسط مرکز توانبخشی و حفاظت حیات وحش نجات یافت. این توسط Press Trust of India گزارش شده است.

آسام به دلیل باران های سیل آسا در اثر سیل ویران شده است و رودخانه های اصلی این ایالت از منطقه خطر طغیان کرده اند.

بارندگی های امسال بخش بزرگی از پارک را زیر آب گرفت و هزاران روستا را آب گرفت. سیل بیش از 60 نفر را کشت و بیش از دو میلیون نفر را آواره کرد.

خسارات زیادی به جاده‌ها و سایر زیرساخت‌ها وارد شد و محصولات کشاورزی و دام از بین رفت.

مقامات نسبت به بارندگی بیشتر با سطح آب در رودخانه برهماپوترا که از ایالت می گذرد هشدار داده اند که انتظار می رود در روزهای آینده افزایش یابد.

در سراسر آسام، صدها اردوگاه امدادی برای پناه دادن به آوارگان ایجاد شده است.

سیل و رانش زمین یک اتفاق رایج در هنگام بارش های موسمی در شمال شرقی هند و کشورهای همسایه است.

دیدگاهتان را بنویسید