کارگران ایالات متحده برای خرید مواد غذایی بدهکار هستند


پا ناتالی شرمن و ناتالی خیمنز، بی بی سی نیوز، نیویورک

بی بی سی استیسی الیس به کامپیوتر نگاه می کندبی بی سی

استیسی الیس دو شغل دارد اما باید پس انداز کند

استیسی الیس، یک دموکرات مادام العمر از پنسیلوانیا، باید از آن دسته رای دهنده ای باشد که جو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده می تواند روی آن حساب کند.

اما پس از چهار سال افزایش قیمت‌ها، حمایت او کاهش یافته است – و هر بار که از سوپرمارکت خرید می‌کند، به او یادآوری می‌شود که چگونه اوضاع بدتر شده است.

خانم الیس به صورت تمام وقت به عنوان دستیار پرستاری کار می کند و یک شغل نیمه وقت دوم دارد.

اما او باید پس انداز کند. او فروشگاه‌ها را عوض کرد، اجناس امضایی مانند صابون داو و نان استروهمان را کنار گذاشت و با ساندویچ چیک‌فیل‌آ مورد علاقه‌اش خداحافظی کرد.

با این حال، خانم الیس گاهی اوقات به وام‌های پرمخاطره (وام‌های کوتاه‌مدت با نرخ بهره بالا) روی می‌آورد زیرا با قیمت‌های مواد غذایی دست و پنجه نرم می‌کند که از زمان روی کار آمدن آقای بایدن در ژانویه 2021، 25 درصد افزایش یافته است.

او می گوید: «قبل از تورم، من هیچ بدهی نداشتم، هیچ کارت اعتباری نداشتم، هرگز برای وام پرداختی یا هر چیز دیگری درخواست ندادم. اما بعد از تورم مجبور شدم همه این کارها را انجام دهم… مجبور شدم به طور کامل زندگی ام را پایین بیاورم.”

جهش قیمت مواد غذایی از افزایش تاریخی 20 درصدی هزینه های زندگی که پس از شیوع بیماری همه گیر رخ داد، پیشی گرفت و خانواده ها را در سراسر کشور تحت فشار قرار داد و نارضایتی های اقتصادی و سیاسی گسترده را دامن زد.

خانم الیس که در حومه فیلادلفیا نوریستاون زندگی می کند، می گوید: «من یک دموکرات هستم. “من دوست دارم به آنها رای بدهم. اما جمهوری خواهان اکنون زیاد صحبت می کنند، در حالی که دموکرات ها زمزمه می کنند.

او می افزاید: «من از کسی می خواهم که به من کمک کند، به مردم آمریکا کمک کند. “جو بایدن، کجایی؟”

برای رئیس‌جمهوری که از قبل در مورد سن و تناسب اندام خود برای یک دوره دیگر تردیدهای جدی دارد، مسئله هزینه زندگی چالش بزرگی را به وجود می‌آورد و تهدید می‌کند که مشارکت رای‌دهندگان در انتخاباتی را که می‌تواند، مانند دو انتخابات گذشته، با ده‌ها نفر تصمیم‌گیری شود، کاهش می‌دهد. هزاران رای در چند ایالت کلیدی.

مردم Getty Images در بازار لینکلن در 12 ژوئن 2023 در محله Prospect Lefferts Gardens بروکلین، نیویورک خرید می کنند. گتی ایماژ

قیمت مواد غذایی از زمان روی کار آمدن جو بایدن 25 درصد افزایش یافته است

در سراسر این کشور، آمریکایی‌ها در سال گذشته به طور متوسط ​​بیش از 11 درصد از درآمد خود را صرف غذا، از جمله صرف غذا در خارج از خانه کرده‌اند – این سهم بالاتر از هر زمان دیگری از سال 1991 است.

جهش قیمت مواد غذایی به ویژه به جوانان، فقرا و اقلیت‌ها ضربه سختی زده است – بخش‌های کلیدی ائتلافی که به آقای بایدن در پیروزی کاخ سفید در سال 2020 کمک کرد.

اما نگرانی در مورد این مشکل گسترده است: الف نظرسنجی نوشیدنی در اوایل سال جاری، مشخص شد که 94 درصد از آمریکایی ها حداقل تا حدودی نگران افزایش قیمت مواد غذایی و مصرف کننده هستند.

این تقریباً مشابه دو سال قبل بود، حتی اگر جهش های سرسام آور قیمت مواد غذایی که پس از حمله روسیه به اوکراین در سال 2022 به ایالات متحده و جاهای دیگر ضربه زد، فروکش کرد.

دیلان گارسیا، یک نگهبان امنیتی 26 ساله از بروکلین، می گوید که او هرگز برای خرید مواد غذایی چنین مشکلی نداشته است.

به جای غذای تازه و غذاهای مارک دار که قبلاً از آن لذت می برد، اکنون نودل رامن و سبزیجات یخ زده را ذخیره می کند – و فقط دو بار در روز غذا می خورد زیرا نمی تواند بیشتر بپردازد.

او مرتباً از طرح‌های خرید-اکنون-پرداخت-بعد استفاده می‌کند که به او امکان می‌دهد قبض را به صورت اقساطی بپردازد، اما این منجر به افزایش بدهی‌ها شده است.

او می گوید: «من در یک حلقه گیر کرده ام. «برداشتن تلفن در صندوق و استفاده از این برنامه‌ها به یک ناامنی تبدیل شد. وقتی مرا می بینند، شرمنده می شوم.»

آقای گارسیا، یک دموکرات قدیمی، می‌گوید که وضعیت مالی نامطمئن او باعث شده است که امیدش را به سیاست از دست بدهد و قصد ندارد در انتخابات نوامبر شرکت کند.

او می‌گوید: «فکر نمی‌کنم دولت بهترین منافع ما را در دل داشته باشد و فکر نمی‌کنم برایشان مهم باشد».

کیتی والش رای دهنده جان وایریک ترامپ آرایش می کند جان وایریک

کتی والش، یکی از رای دهندگان ترامپ، می گوید که با کاهش تعداد مردم، کسب و کار آرایش او کند شده است

کاخ سفید استدلال کرده است که آقای بایدن با مبارزه برای افزایش کوپن های غذا و سایر کمک های دولتی، به مسائل مربوط به مقرون به صرفه بودن غذا پرداخته است، طرح هایی که جمهوری خواهان با آن مخالف هستند.

در مناظره ماه گذشته ریاست جمهوری، اولین سوال در مورد تورم بود و آقای بایدن به دنبال این بود که تقصیر را به گردن شرکت های بزرگ بیندازد و آنها را به افزایش قیمت ها متهم کرد. ادعایی که به شدت در میان اقتصاددانان مورد مناقشه قرار گرفت.

اما علیرغم ایجاد شغل شدید و نرخ پایین بیکاری، نظرسنجی ها نشان می دهد که رأی دهندگان همچنان به رقیب آقای بایدن، رئیس جمهور سابق، دونالد ترامپ، در مورد مسائل اقتصادی اعتماد دارند.

در صحنه مناظره CNN، نامزد جمهوریخواه کاخ سفید آقای بایدن را به دامن زدن به تورم متهم کرد که کاخ سفید آن را رد کرد و گفت: «این کار مردم را می کشد. آنها دیگر نمی توانند محصولات بخرند. آنها نمی توانند.”

همانطور که بسیاری از تحلیلگران پیش بینی می کنند، کمپین ترامپ به نوبه خود رد کرده است که سیاست های پیشنهادی او – از جمله تعرفه 10 درصدی بر همه کالاهایی که وارد ایالات متحده می شوند – افزایش قیمت ها را بدتر خواهد کرد.

16 برنده جایزه نوبل اقتصاد ماه گذشته در نامه ای سرگشاده نوشتند: «ما معتقدیم که دور دوم ریاست جمهوری ترامپ تأثیر منفی بر موقعیت اقتصادی ایالات متحده در جهان و تأثیر بی ثبات کننده ای بر اقتصاد داخلی ایالات متحده خواهد داشت.

جمهوری خواهان آقای بایدن را به تلاش برای گمراه کردن مردم در مورد گستردگی مشکل تورم متهم کردند و خاطرنشان کردند که آقای بایدن به دروغ ادعا کرد که تورم در زمان روی کار آمدن او 9 درصد بوده است. 1.4 درصد بود.

کتی والش، آرایشگر اهل پنسیلوانیا، در سال 2020 به ترامپ رای داد و می‌گوید با توجه به وضعیت اقتصادی ترامپ قصد دارد دوباره این کار را انجام دهد.

این زن 39 ساله می‌گوید که خانواده‌اش برای عقب نماندن از تورم، به‌ویژه پس از کندی کسب‌وکارش به دلیل کاهش قیمت‌های مردم به دلیل قیمت‌های بالا، تلاش کرده‌اند.

او درباره آقای ترامپ می‌گوید: «می‌دانم که او دهان بزرگی دارد. اما حداقل او می داند که چگونه اقتصاد را مدیریت کند.

جزوه استفان لملینجزوه

استفن لملین، دموکرات میشیگان، می‌گوید صورتحساب خواربار فروشی‌اش در حال کاهش است

تحلیلگران می گویند اقتصاد به وضوح برای رای دهندگان مهم است، اما کمتر مشخص است که در انتخابات نوامبر تعیین کننده باشد.

در سال 2022، زمانی که تورم در بدترین حالت خود بود، نتایج میان‌دوره‌ای دموکرات‌ها بهتر از حد انتظار بود زیرا نگرانی‌ها در مورد دسترسی به سقط جنین حامیان را به پای صندوق‌های رای کشاند.

این بار، مسائلی مانند مهاجرت و تناسب اندام برای دفتر نیز برای بسیاری از رای دهندگان مورد توجه است، در حالی که به نظر می رسد روندهای اقتصادی در مسیر درستی حرکت می کنند.

قیمت مواد غذایی طی 12 ماه گذشته تنها 1% افزایش یافته است که کاملاً مطابق با هنجارهای تاریخی است. و قیمت برخی از کالاها از جمله برنج، ماهی، سیب، سیب زمینی و شیر حتی اندکی کاهش یافت.

با توجه به اینکه زنجیره‌های بزرگی مانند تارگت، آمازون و والمارت همگی کاهش قیمت‌ها را در هفته‌های اخیر اعلام کرده‌اند، نشانه‌هایی وجود دارد که ممکن است اوضاع همچنان بهبود یابد.

برخی از تحلیلگران همچنین انتظار دارند دستمزدها، که افزایش یافته اند، اما از جهش قیمت های کلی عقب مانده اند، در نهایت در سال جاری به عقب برسند و باعث تسهیل بیشتر شود.

سارا فاستر، که اقتصاد را برای Bankrate.com دنبال می کند، می گوید: «ما در مسیر درستی هستیم. “رشد دستمزدها کند شده است، رشد قیمت ها کند شده است، اما، می دانید، قیمت ها با سرعت بسیار بیشتری نسبت به دستمزدها کند می شوند.”

استیون لملین، پدر دو فرزند 49 ساله از میشیگان، یکی دیگر از ایالت های میدان نبرد در انتخابات، می گوید که در سفر اخیر به سوپرمارکت از قیمت های پایین تر شگفت زده شده است.

این کهنه سرباز نظامی می گوید که حمایتش از آقای بایدن که در سال 2020 رای او را به دست آورد، هر چه که باشد، با توجه به اینکه ترامپ را تهدیدی برای دموکراسی می داند، هرگز مورد تردید قرار نگرفته است.

او می گوید: «هیچ کس نرخ بهره یا تورم بالا را دوست ندارد، اما این تحت کنترل رئیس جمهور نیست. وقتی وارد سیاست می شوید، فقط یک انتخاب دارید.

گرافیکی

بیشتر در مورد انتخابات

گرافیکیدیدگاهتان را بنویسید