گفتگوهای شغلی تاتا استیل در مورد اولین سفر ولز به عنوان نخست وزیر


پا مارک پالمر، اخبار بی بی سی

PA Media سر کیر استارمر و وزیر اول ولز وان گتینگPA متوسط

قرار است سر کیر استارمر با وزیر اول ولز وان گتینگ دیدار کند

سر کیر استارمر روز دوشنبه برای اولین بار از زمان نخست وزیری به ولز سفر خواهد کرد و مذاکرات بر کاهش مشاغل فولاد متمرکز است.

او در بحبوحه نگرانی در مورد کارکنان با وزیر اول وان گتینگ در سنند دیدار خواهد کرد کارخانه غول پیکر فولاد تاتا در پورت تولباتجایی که هزاران نفر تهدید به اخراج هستند.

دولت کارگر جدید سر کیر گفت که این کار را کرده است “بهترین معامله موجود” تاتا، اما هشدار داد که افراد کمتری در فناوری‌های جدید به کار گرفته خواهند شد.

جو استیونز، وزیر امور خارجه ولز، گفت که سفر وی با “روابط کاری محترمانه و نزدیک” با دولت های بریتانیا مرتبط است.

در آستانه بازدید آقای مطلع شدن صبحانه رادیو بی بی سی ولز دولت قبلی محافظه‌کاران به جای شریک، «رقیب تهاجمی» بود.

او گفت: «این واقعیت که یک رابطه کاملاً جدید وجود خواهد داشت یک مزیت واقعی خواهد بود.

در تاتا، آقای گتینگ نگفت که انتظار دارد چند شغل در نتیجه مذاکرات با دولت جدید پس انداز کند، اما گفت که نمی‌خواهد شاهد اخراج اجباری باشد.

آقای گتینگ گفت: «تاتا بسیاری از برنامه‌های خود را اجرا کرده است و من فکر می‌کنم می‌توانیم مطمئن باشیم که تاتا می‌خواست برنامه‌های خود را با دولت سابق بریتانیا که هنوز بر سر کار است تکمیل کند».

«اکنون یک دولت متفاوت با مأموریت متفاوت و بیشتر وجود دارد [money] برای سرمایه گذاری مشترک با شرکت موجود است.

با این حال، این بدان معناست که ما خواهان یک معامله بهتر از معامله ای هستیم که آنها با توری ها گرفتند.

رینولدز: آینده کارخانه فولاد تاتا در پورت تالبوت “اولویت اصلی” خواهد بود.

در مورد بودجه HS2، وزیر اول گفت که برچسب زدن به پروژه هایی که تنها به نفع انگلیس به عنوان پروژه های انگلستان و ولز است “بدیهی است که یک مشکل است”.

با این حال، هنگامی که از دولت کارگر بریتانیا پرسیده شد که هیچ تضمینی برای دریافت بودجه اضافی برای HS2 توسط ولز ندارد، آقای گتینگ گفت که می‌خواهد شاهد عدالت در سیستم “حرکت رو به جلو” باشد.

در بیانیه ای پیش از این دیدار، سر کیر گفت: «ولز پتانسیل عظیمی دارد که استفاده نشده است و آماده به کارگیری است.

ما از نزدیک با دولت ولز و وان کار می کنیم [Gething]دولت من مردم و جوامع ولز را در خط مقدم قرار خواهد داد که ما به سوی یک دهه بهبود ملی پیش می رویم.

این به معنای برگرداندن صفحه سال‌های سخت اقتصادی به سمت رفاه عمومی واقعی برای کارگران شاغل است تا بتوانند تغییرات واقعی و ملموس را در زندگی خود ببینند و تجربه کنند.»

رویترز جو استیونزرویترز

در بیانیه ای، راجش نیر، مدیر اجرایی تاتا استیل در بریتانیا، پیروزی سر کیر را تبریک گفت و گفت که مشتاقانه منتظر است تا “با دولت جدید بر روی اهداف مشترک ما برای افزایش تولید فولاد سبز در بریتانیا و ایجاد یک محیط عملیاتی مثبت برای این مهم کار کند. صنعت”.

آقای نیر افزود: “در روزها و هفته های آینده ما با وزرای جدید در مورد برنامه های جاه طلبانه خود برای سرمایه گذاری و تبدیل بندر تولبت با تولید فولاد قوس الکتریکی و حمایت از کارگران خود در این انتقال ضروری اما دشوار صحبت خواهیم کرد.”

خانم استیونز گفت که حزب کارگر خواهان تولید فولاد بیشتری در ولز و بریتانیا است.

او به بی‌بی‌سی ولز گفت: «مسلماً تاتا نقشی در آن دارد و من می‌خواهم کارگران فولاد ولز در خط مقدم این امر باشند.

ممکن است برخی از افراد بخواهند داوطلبانه استعفا دهند، اما ما نمی خواهیم شاهد اخراج اجباری باشیم.»

وی با اشاره به سفر سر کیر به ولز گفت فروپاشی کارگری در انتخابات عمومی “یک مأموریت واقعی برای آنچه ما می خواهیم ببینیم ایجاد کرد، یعنی یک بریتانیای متحد با یک رابطه کاری محترمانه و نزدیک بین وزیران اول، معاونان وزیران اول، وزرای ایرلند شمالی و نخست وزیر”.

دیدگاهتان را بنویسید