استرالیا فرستاده ویژه ای را برای مبارزه با یهودی ستیزی منصوب کرد


استرالیا یک فرستاده ویژه را برای مبارزه با یهودستیزی و حفظ “انسجام اجتماعی” در بحبوحه افزایش تنش های عمومی بر سر جنگ بین اسرائیل و غزه منصوب کرده است.

نخست وزیر آنتونی آلبانیز اعلام کرد که گیلیان سگال وکیل و تاجر با رهبران جامعه و کارشناسان تبعیض برای مشاوره به دولت مشورت خواهد کرد.

این کشور پا جای پای کشورهایی مانند ایالات متحده، کانادا، یونان و بریتانیا که سال‌ها مواضع مشابهی داشتند، می‌رود.

آقای آلبانیز افزود که یک نماینده ویژه برای مبارزه با اسلام هراسی نیز به زودی منصوب خواهد شد.

مناقشه ادامه دار در خاورمیانه به یک موضوع سیاسی بی ثبات در استرالیا تبدیل شده است. این امر منجر به اعتراض جوامع یهودی و مسلمان و همچنین افزایش شدید اسلام هراسی و یهودستیزی شد.

ارتش اسرائیل در واکنش به حمله بی‌سابقه‌ای به جنوب اسرائیل در 7 اکتبر که منجر به کشته شدن حدود 1200 نفر و گروگان‌گیری 251 گروگان شد، کارزاری را برای نابودی حماس، گروهی که بر غزه حکومت می‌کند، آغاز کرده است.

به گفته وزارت بهداشت منطقه تحت کنترل حماس، بیش از 38000 فلسطینی در نتیجه تهاجمات رژیم صهیونیستی در غزه کشته شده اند.

«استرالیایی ها عمیقاً از این درگیری ناراحت هستند و بسیاری از آنها تحت تأثیر قرار گرفته اند. آقای آلبانیز روز سه شنبه گفت، در چنین مواقعی، استرالیایی ها باید متحد باشند، نه تقسیم.

او گفت که انتصاب خانم سگال، که ریاست چندین نهاد کلیدی به نمایندگی از جامعه یهودی را برعهده داشته و در بخش‌های آموزشی و بانکداری سمت‌های ارشد داشته است، “گامی حیاتی” در کاهش اصطکاک است.

خانم سگال گفت که مقابله با “نفرت دیرینه” یهودی ستیزی هرگز مهمتر از این نبوده است و به افزایش 700 درصدی موارد از زمان آغاز جنگ در اکتبر اشاره کرد.

او افزود: «یهودیان استرالیایی می‌خواهند در زندگی روزمره خود احساس آزادی کنند و همچنین می‌خواهند در انجام تمرین و بیان دین خود بدون ترس احساس امنیت کنند.»

دولت استرالیا از راه حل دو دولتی حمایت می کند و پس از حملات تروریستی 7 اکتبر، با صدای بلند از حق دفاع از خود اسرائیل حمایت کرد.

با این حال، در ماه‌های اخیر به طور فزاینده‌ای نگرانی‌ها را در مورد عملیات نظامی این کشور در غزه – از جمله پس از آن – افزایش داده است یک کارمند بشردوستانه استرالیایی به همراه شش نفر دیگر در حمله هوایی اسرائیل کشته شدند.

حزب حاکم کارگر استرالیا نیز شاهد افزایش تنش ها بوده است، به طوری که یک سناتور هفته گذشته به دلیل موضع خود در مورد جنگ استعفا داد.

فاطمه پیمان گفت پس از اینکه قوانین حزب را زیر پا گذاشت و در حمایت از طرحی برای به رسمیت شناختن کشور فلسطین به دولت رای منفی داد، «اخراج شد».

دیدگاهتان را بنویسید