رئیس Octopus Energy از کاهش قبوض برای افرادی که در نزدیکی مزارع بادی هستند حمایت می کند


گرگ جکسون، رئیس انرژی، گفت افرادی که در نزدیکی مزارع بادی زندگی می کنند – مانند اسکاتلند – باید هزینه کمتری برای برق بپردازند.

بنیانگذار و مدیر اجرایی Octopus گفت: «احمقانه» است که قیمت برق در سراسر بریتانیا یکسان است.

او گفت که شرکت او قبلاً به افرادی که در نزدیکی مزارع بادی زندگی می کنند تخفیف قبض ارائه می دهد و این باعث علاقه محلی زیادی به ساخت آنها شده است.

راشل ریوز، صدراعظم جدید این برنامه را روز دوشنبه ارائه کرد افزایش نیروگاه های بادی مستقر در زمین.

آقای جکسون در مراسمی که توسط موسسه تونی بلر برای تغییرات جهانی برگزار شد، گفت: شرکت او اخیراً به افرادی که در نزدیکی توربین ها زندگی می کنند، تخفیفی برای برق ارائه کرده است: 20٪ در هنگام باد و 50٪ زمانی که “بسیار باد” می آمد.

به گفته این شرکت، حدود 30000 فرد و جامعه در بریتانیا از سال 2021 برای ساختن یک توربین در نزدیکی آنها به اختاپوس مراجعه کرده اند.

آقای جکسون خواستار “اصلاح واقعی بازارها” شد و افزود که هر چه مردم بیشتر بتوانند از برق تولید شده محلی استفاده کنند، تاخیر یا اجتناب از ساخت خطوط انتقال جدید برای انتقال انرژی بیشتر خواهد بود.

تجزیه و تحلیل اندیشکده کربن ردیاب نشان داد که انرژی باد در حال هدر رفتن است حدود 40 پوند به هزینه های انرژی خانوار اضافه کرد، به طور مستقیم و غیر مستقیم، در سال 2023.

این به این دلیل است که وقتی باد شدید می‌وزد، شبکه نمی‌تواند برق اضافی تولید شده را تحمل کند. مزارع بادی برای خاموش شدن و نیروگاه های گازی برای آتش گرفتن پول پرداخت می شود، یا برق وارد می شود و هزینه آن به مصرف کنندگان منتقل می شود.

آقای جکسون گفت که وقتی در اسکاتلند باد می آمد، به جای پرداخت پول به نیروگاه های بادی برای خاموش کردن آن، «در آن زمان ما به اسکاتلندی ها برق ارزان یا رایگان می دهیم. و ما می بینیم که کمبود برق در مناطق دیگر به این معنی است که ما در حال ساخت باتری در جنوب شرقی هستیم.

او گفت: «این به ما سیگنال‌های سرمایه‌گذاری می‌دهد» و افزود که «کاملاً ظالمانه است… [that] در حالی که ما در حال تعطیل کردن مزارع بادی در اسکاتلند هستیم، در حال واردات برق از نروژ به اسکاتلند هستیم.

به گفته FTI Consulting، آقای جکسون گفت که قیمت‌گذاری منطقه‌ای در بریتانیا به این معنی است که «هر منطقه ارزان‌تر از اکنون خواهد بود، زیرا ما در حال حذف زباله هستیم».

او گفت: “مرکزهای داده در صف قرار نمی گیرند، 10 سال منتظر می مانند تا در اسلاو ساخته شوند یا به خارج از کشور بروند – آنها در اسکاتلند راه اندازی می شوند و ارزان ترین برق را در اروپا خواهند داشت.”

او از سیاستمداران، بخش انرژی و مصرف کنندگان بزرگ انرژی خواست تا برای ایجاد مکانیسم هایی با یکدیگر همکاری کنند که نوآوری را باز کند و “هزینه های کمتری را برای همه کاهش دهد”.

ریچل ریوز در اولین سخنرانی خود به عنوان صدراعظم این هفته گفت که محدودیت‌های برنامه‌ریزی را برداشته و ممنوعیت مؤثر نیروگاه‌های بادی فراساحلی در انگلیس را برای سرعت بخشیدن به پروژه‌های زیرساختی ملی لغو خواهد کرد.

حزب کارگر همچنین قوانین تصویب شده توسط محافظه‌کاران در سال 2015 را لغو خواهد کرد، که عملاً به این معنی است که تعداد بسیار کمی از مخالفت‌ها می‌توانند پروژه‌های جدید بادی خشکی را مسدود کنند.

قرار است به ساخت صدها توربین جدید منجر شود، اما خانم ریوز اعتراف کرد که طرح‌های زیرساختی او با مقاومت روبرو خواهد شد.

او گفت: “من در این مورد ساده لوح نیستم، و باید بدانیم که همیشه معاوضه هایی وجود دارد.”

این طرح ها توسط یکی از اعضای شورای شهرستان در لینکلن شایر به عنوان “حمله به روستا”.

کالین دیوی گفت که نگران تأثیر بالقوه آن بر صنعت کشاورزی این شهرستان است.

دیدگاهتان را بنویسید