هشت تا از بهترین خانه های ساحلی جهان


خانه ساحلی معماری فیلد در بیگ سور (اعتبار: فیلد معماری)معماری میدانی

(نویسنده: معماری میدانی)

خانه ساحلی عالی باید با شن‌های روان، بادهای شدید و شیب سر و کار داشته باشد – در اینجا برخی از هوشمندانه‌ترین و زیباترین طرح‌های جهان آورده شده است.

پایه برای زمین های شیب دار یا شن های روان و دریا. مناظر افسانه ای؛ حیاط داخلی؛ و سیستم کرکره محافظ در صورت آب و هوای شدید. اینها برخی از مواردی است که در چک لیست معماران هنگام طراحی خانه ساحلی وجود دارد. چه در ارتفاعات اسکاتلند و چه در بیگ سور کالیفرنیا، عناصر و تجربیات باید در حافظه باقی بمانند.

در سواحل دانمارک: “آب و هوا غیرقابل پیش بینی است، بنابراین ما خانه های ساحلی با فضاهای باز تنگ و گوشه های محافظت شده از جهت های مختلف باد طراحی می کنیم.” زمین، آسمان و آب برخی از خانه های ساحلی او نشان داده شده است.

تام کوندیگ از معماران Olson Kundig مستقر در سیاتل از مشتریان می پرسد: “چقدر می خواهند خانه خود را به مناظر باز کنند و از خود ساحل عکس بگیرند؟ آیا آنها به حریم خصوصی از مناطق ساحلی عمومی نیاز دارند؟”

با طراحی مناسب و نگرش صحیح ساکنان، بسیاری از خانه های ساحلی را می توان در هر آب و هوایی استفاده کرد.

Mette Lange (اعتبار: Mette Lange)مت لانگ

(اعتبار: مت لانگ)

1. تپه های شنی در ساحل غربی دانمارک توسط مت لانگ

مت لانگ، خبرنگار بی‌بی‌سی به ما می‌گوید: در شبه جزیره یوتلند، «زمانی که باد شدید غربی می‌وزد، تقریباً غیرممکن است که در فضای باز باشید». به این ترتیب، این خانه دارای یک پاسیو کوچک رو به جنوب برای ایجاد یک مکان محافظت شده در تمام طول سال است. او می افزاید: «شما می توانید دریا را از حیاط از طریق خانه ببینید.

نزدیکترین کلبه ها به خوبی در پشت تپه های شنی قرار دارند، اما این مکان بسیار نزدیکتر به آب و در شیب تند است. تنها سبزی چمن بومی مرم است که تپه های شنی را تقویت می کند. او در کتاب خود می نویسد: «مهم بود که این منظره ظریف را تا حد امکان دست نخورده رها کنیم. طراحی جمع و جور خانه از شیب تند به سمت ساحل پایین می آید و قرار گرفتن در معرض باد را به حداقل می رساند. نمای جنوبی توسط برآمدگی های عمیق محافظت می شود که جلوی تابش نور خورشید را می گیرد.

Mette Lange (اعتبار: Mette Lange)مت لانگ

(اعتبار: مت لانگ)

2. یک حیاط ساحلی در Ordrup Ness، دانمارک، توسط Mette Lange

Ordrup Næs دهکده ای در شبه جزیره ای در نزدیکی کپنهاگ است. همانطور که محافظت می شود، درهای شیشه ای کشویی در دو طرف اتاق نشیمن را می توان باز کرد و این اتاق را به یک ایوان سرپوشیده تبدیل می کند. در همین حال، باغ داخلی رو به غرب، آخرین خورشید را به خانه می آورد. و اگر خورشید خیلی قوی باشد، پرده ها (درهای کشویی) را می توان بسته کرد.

لانگ می نویسد: اگرچه این سایت بزرگ است، “ما به یک منطقه مثلثی کوچک کمتر از 300 متر مربع به دلیل عقب نشینی مورد نیاز از خط ساحلی محدود شدیم.” این کتاب می‌گوید دیوارهای بیرونی با صفحات سدر عمودی پوشیده شده‌اند و درها و پنجره‌ها به رنگ ماهاگونی هستند که “همه اینها به مرور زمان به رنگ خاکستری نقره‌ای در می‌آیند.”

اولسون کوندیگ (اعتبار: اولسون کوندیگ)کارشناس اولسون

(اعتبار: اولسون کوندیگ)

3. خانه ساحلی بیلگولا در سیدنی استرالیا اثر اولسون کوندیگ

تام کوندیگ به بی‌بی‌سی می‌گوید: «ساحل بیلگولا سابقه طوفان‌های شدید، بادهای تند، سیل و نور شدید خورشید داشته است که بخشی از زیبایی این مکان است. اولسون کوندیگ خانه را روی شمع های بتنی قرار داد تا شن و ماسه و آب به داخل و خارج ساختمان حرکت کنند. و سیستم شاتر بیرونی مخصوص آن برای محافظت از خانه در برابر آب و هوای شدید کاملاً بسته می شود.

در داخل، یک حیاط وجود دارد که نور روز را به درون خانه فیلتر می کند و یک لوله آب مرکزی که به خنک شدن هوا کمک می کند.

کوندیگ می افزاید: دیوارهای بتنی تخته ای شکل برای اشاره به تپه های شنی و صخره های خلیج با رنگ مطابقت داشتند.

اولسون کوندیگ (اعتبار: اولسون کوندیگ)کارشناس اولسون

(اعتبار: اولسون کوندیگ)

4. خانه ساحلی کربن در مالیبو، کالیفرنیا توسط اولسون کوندیگ

همه خانه‌های ساحلی از مسیری دور نیستند. این یکی بین ساحل مالیبو و شش خط بزرگراه ساحل اقیانوس آرام واقع شده است. Carbon Beach House بر روی مناظر و صداهای اقیانوس متمرکز شده است. این اسکله بر روی یک اسکله خود تخلیه با طراحی خاص قرار دارد که بر فراز شن و ماسه قرار دارد و در طول جزر و مد و موج های طوفان پایدار است و در عین حال اتصال به اسکله را حفظ می کند.

تام کوندیگ می‌گوید، اولسون کوندیگ «نمای بتنی مات را برای ایجاد حسی از سرپناه از جاده شلوغ، در عین حال باز به اقیانوس و افق در سمت دیگر» طراحی کرد. پاسیو داخلی لعابدار و باغ کاکتوس نور روز و طبیعت را به ارمغان می آورد. نمای ساحلی Carbon Beach House دارای پرده‌های جنبشی است که قرار گرفتن در معرض خورشید را تنظیم می‌کند، حریم خصوصی را از ساحل عمومی فراهم می‌کند و در صورت خالی بودن خانه را کاملا محصور می‌کند. را

ارلین برگ (نویسنده: ارلین برگ)ارلین برگ

(اعتبار: ارلن برگ)

5. کابین I/O در ساحل جنوبی نروژ ارلینگ برگ

در کشوری که سقف‌های شیب‌دار یک سنت است، کابین ورودی/خروجی ارلینگ برگ در شهر ساحلی ریسر این روند را افزایش می‌دهد. این معمار در کالیفرنیا تحصیل کرد و تحت تأثیر عملکردگرایی اواسط قرن این ایالت با خطوط مسطح و سقفی آن قرار گرفت. برگ می گوید سقف تخت I/O می تواند 1 متر برف را تحمل کند.

کابین پاسخی به تغییرات سریع آب و هوا است، گردش آن دسترسی آسان در داخل و خارج از خانه را فراهم می کند. بنابراین، سه حجم مجزا در اطراف عرشه بزرگ، همه در زیر یک سقف کنسول. روی پایه‌های چوبی بر روی زمین‌های شیب‌دار قرار دارد و با روکش صنوبر تولید محلی پوشیده شده است، همراه با نگهدارنده چوب ارگانیک با رنگدانه‌های خاکستری. این امر از روز اول به آن ظاهری طبیعی و فرسوده داد. این پالت رنگی با خانه های تابستانی دهه 1950 و 60 مشترک است. که هنوز در سواحل نروژ پراکنده است.

Zozaya Arquitectos (توسط Zozaya Arquitectos)معماران زوزایا

(اعتبار: Zozaya Arquitectos)

6. Casa Acantilado در Zihuatanejo، مکزیک توسط Zozaya Arquitectos

این خانه در 150 مایلی شمال غربی آکاپولکو دارای مقدار زیادی است پالاپا – یک سازه چوبی باز با سقف کاهگلی از برگ های نخل، که در سواحل و بیابان های مکزیک رایج است – که سایه ایجاد می کند و تهویه هوا را افزایش می دهد. این پالاپا دارای مناطق مشترک است و به یک عرشه پیچیده و استخر بی نهایت منتهی می شود.

زمین شیب دار و صخره ای به این معنی است که دسترسی به خانه از سطح بالایی امکان پذیر است. در اینجا هر اتاق خواب دارای تراس مخصوص به خود است و طراحی گوشه خانه به این معنی است که هر اتاق خواب دارای منظره ای به اقیانوس آرام است. دو حجم هندسی ساختمان از بتن ساخته شده بود که برخی از آنها باز مانده بود.

معماری میدانی (نویسنده: معماری میدانی)معماری میدانی

(نویسنده: معماری میدانی)

7. بیگ سور در ساحل بیگ سور، کالیفرنیا، ایالات متحده، توسط فیلد معماری

بیگ سور 75 مایل امتداد دارد و کوه های سانتا لوسیا 1500 متر (5000 فوت) بر فراز اقیانوس آرام برمی خیزند. این خانه باید فعالیت‌های لرزه‌ای، باد، طوفان‌های زمستانی، تغییرات شدید دما، اسپری‌های خورنده اقیانوس و نرخ سالانه فرسایش حدود 0.3 متر (1 فوت) را کنترل کند.

هنگامی که معماران این مکان صخره ای را کاوش کردند، دره ای پر شده را در وسط سایت کشف کردند. پیش از این یک نهر منقطع در امتداد آن به سمت دریا می‌ریخت. معماران عملکرد آن را به عنوان یک آبراه بازسازی کردند و برای جا انداختن شکاف، خانه را به صورت دو حجمی طراحی کردند که توسط یک پل لعابدار به هم متصل شده اند. در همین حال، برآمدگی های عمیق نمای جنوبی آن را از آفتاب بلند محافظت می کند.

ریچارد گاستون (اعتبار: ریچارد گاستون)ریچارد گاستون

(اعتبار: ریچارد گاستون)

8. Caochan na Craige، Outer Hebrides، اسکاتلند، Izat Arundel

فعالیت معماری جک آروندل و ایلید ایزات در هبریدهای بیرونی است، و کائوچان به کریگ به عنوان “کوچولوی ساکت در کنار صخره” ترجمه می شود. این خانه ساده با اسکلت چوبی با همان سنگ گنیس لوسیایی که روی آن قرار دارد ساخته شده است و پنجره‌هایی برای ردیابی حرکت خورشید تعبیه شده است. در خلیج هریس، در ساحل شرقی جزیره در یک خلیج سرپناه واقع شده است.

چیدمان داخلی از فرم های ملایم “خانه های سیاه” سنگی، پیت و کاهگلی هبریدهای بیرونی الهام گرفته شده است که از نظر طراحی قدمتی به هزاران سال پیش دارند. پلان نامنظم Caochan na Creige توسط چشم انداز دیکته شده بود به طوری که پایه های آن از صخره بسیار سخت سایت جلوگیری می کرد. ایلید ایزات، خبرنگار بی‌بی‌سی به ما می‌گوید: طرح اولیه این بود که اتاق نشیمن را به یک منطقه غرق‌شده تبدیل کنیم، «برای صمیمی‌تر کردن آن». اما وقتی متوجه شدند که سنگ لوئیس گنیس در زیر آن منطقه قرار دارد، این ایده را کنار گذاشتند زیرا هزینه تخریب سنگ بیش از بودجه خواهد بود. ایزات می‌افزاید: «فکر کردن در مورد آن جالب است، زیرا فکر می‌کنم طراحی برای تغییراتی که ما ایجاد کرده‌ایم قوی‌تر است، مثل این است که قرار بوده باشد».

این خانه به طور کامل توسط آروندل، برادر ایلید و سازنده مبلمان آلاسدایر ایسات و دوست و سنگ‌تراششان دن مک‌آولی ساخته شد. آنها در ژانویه 2022 شکست خوردند، و خانه 18 ماه پس از اینکه سه طوفان از 9 طوفان نام بردند، تکمیل شد.

زمین، آسمان و آب: خانه های نوردیک نوشته مت لانگ منتشر شده توسط تیمز و هادسون.

دیدگاهتان را بنویسید