پس انداز منظم پول به خواب بهتر کمک می کند


پا کوین پیچی، هزینه زندگی یک خبرنگار

Getty Images زن و شوهری روی کاناپه نشسته اند که یک زن کارت بانکی در دست دارد و مردی که یک تبلت در دست دارد.  هر دو لبخند می زنند.گتی ایماژ

یک گزارش جدید نشان می دهد که پس انداز منظم پول می تواند به بهبود خواب شما کمک کند.

مطالعه‌ای که توسط دانشمندان دانشگاه بریستول انجام شد نشان داد که یک مقدار ماهیانه، هر چقدر هم کم باشد، به افراد کمک می‌کند تا آرامش داشته باشند و نسبت به آینده خوشبین‌تر به نظر برسند.

آنها گفتند که سپرده گذاران عادی با رضایت از زندگی کم مانند غیر سپرده گذاران ثروتمند هستند.

بررسی ها نشان می دهد که یک چهارم بزرگسالان بریتانیا کمتر از 100 پوند پس انداز دارند.

صرفه جویی در پول در سال های اخیر به دلیل افزایش قبوض و قیمت مواد غذایی دشوار بوده است – حتی اگر نرخ بهره پرداخت شده توسط بانک ها و جوامع ساختمانی بهبود یافته است.

تخمین زده می شود که از هر 10 نفر، 6 نفر عادت به پس انداز دارند، و موسسات خیریه ادعا می کنند که کنار گذاشتن پول – حتی با سود ناچیز – انعطاف پذیری مالی را افزایش می دهد.

اکنون، گزارشی از مرکز تحقیقات مالی شخصی دانشگاه بریستول نشان می‌دهد که پس‌انداز کردن منظم منجر به رضایت بیشتر از زندگی می‌شود، حتی اگر فقط مقدار کمی پس‌انداز شود.

این گزارش نشان می‌دهد که این نتیجه این است که شما کمتر در مورد پول نگران هستید، احتمال کمتری دارد که با بدهی مشکل مواجه شوید یا بهتر می‌توانید با رویدادهای غیرمنتظره کنار بیایید.

تصویر نسبتاً پیچیده است، با عوامل دیگری از جمله اینکه آیا پس‌اندازها قبلاً ایجاد شده است یا خیر و شرایط در حال تغییر برای گروه‌های سنی مختلف است.

محققان به بررسی انواع مطالعات، از جمله مطالعه پس انداز هزاران نفر در یک دوره 10 ساله پرداختند.

آنها فرض کردند که پس انداز رضایت از زندگی را افزایش می دهد، اما ضرر پس انداز نکردن را نیز افزایش می دهد.

با این حال، سایر رویدادهای زندگی تأثیر بیشتری داشتند. به عنوان مثال، نقل مکان به خانه یا ازدواج، بهزیستی روانی را تا حد زیادی بهبود می بخشد. از دست دادن شغل یا بچه دار شدن کسری نسبتاً بیشتری در رفاه روانی ایجاد می کند.

انتظار می رود سودآوری کاهش یابد

نرخ‌های بهره پرداختی برای پس‌انداز در دوره‌ای که نرخ‌های بهره بالاتر بود، بهبود یافته است.

بر اساس سرویس اطلاعات مالی Moneyfacts، در حال حاضر میانگین حساب Easy Access 3.12٪ سود پرداخت می کند. قفل کردن پول برای یک سال میانگین بازدهی 4.65 درصدی را به همراه دارد.

با این حال، انتظار می رود در صورت کاهش نرخ بهره کلیدی توسط بانک مرکزی انگلستان، بازدهی کمتر سخاوتمندانه شود. اولین افت ممکن است در ماه اوت رخ دهد.

اندرو گال، رئیس پس‌انداز در انجمن انجمن‌های ساختمانی که این تحقیق را تأمین مالی کرد، گفت: «در حالی که ما می‌دانیم که برخی از مردم به سادگی نمی‌توانند در حال حاضر پس‌انداز کنند، این یافته‌های گزارش نشان می‌دهد که چرا باید همه را تشویق به صرفه‌جویی کرد. اندکی می توانند، اگر بتوانند».

این گزارش می‌گوید که ارائه‌دهندگان باید حساب‌های پس‌انداز را ساده، انعطاف‌پذیر کنند و از مشوق‌هایی برای جذب مشتریان برای پس‌انداز استفاده کنند.

آن را همراه با خط جمع می کنیم

گزینه های پس انداز من چیست؟

  • برای صرفه جویی، می توانید بهترین حساب را برای خود جستجو کنید
  • وفاداری اغلب نتیجه نمی دهد زیرا حساب های پس انداز قدیمی بدترین نرخ های بهره را دارند
  • محصولات پس انداز توسط ارائه دهندگان مختلفی ارائه می شود، نه فقط بانک های بزرگ. بهترین معامله برای همه یکسان نیست – به شرایط شما بستگی دارد
  • اگر پول خود را برای مدت طولانی تری قفل کنید، نرخ های بهره بالاتری ارائه می شود، اما این برای هر سبک زندگی مناسب نیست
  • موسسات خیریه می گویند مهم است که برای کمک به پوشش هر گونه هزینه غیرمنتظره، مقداری پس انداز، هر چند بودجه محدود، حفظ کنید.

راهنمای حساب‌های پس‌انداز مختلف و آنچه در مورد دولت باید فکر کرد وجود دارد، سایت مستقل MoneyHelper.

دیدگاهتان را بنویسید