آتش سوزی که استرالیا را ویران کرد


پا هانا ریچی، بی بی سی نیوز، سیدنی

آتش سوزی خانه بی بی سی لالور پارکبی بی سی

نوزادکشی – زمانی که والدین عمدا فرزند خود را می کشند – دومین شکل رایج قتل خانگی در استرالیا است.

شب تکه تکه برمی گردد: صدای انفجار شیشه، صدای دیوانه وار به پلیس، اجساد ریز لرزان که از شعله های آتش بیرون می آیند.

دست حوا در حالی که آن را جمع می کند می لرزد. او در اتاق نشیمن خود در وسترن سیدنی می نشیند، پوسته سیاه شده خانه همسایه اش از طریق پرده ها قابل مشاهده است – اکنون صحنه جنایی است که در استرالیا به اخبار ملی تبدیل شده است.

کنار آمدن با اتفاقی که در اوایل صبح یکشنبه در آن خیابان ساکت افتاد سخت است.

آتش‌سوزی که منجر به کشته شدن سه کودک – از جمله یک دختر 5 ماهه – و بستری شدن چهار کودک دیگر به همراه مادرشان می‌شد.

و ادعای خیره کننده این است که این وحشت – که در لاشه های به جا مانده و در چهره کسانی که شاهد آن بودند – مشهود است – توسط پدرشان بر این کودکان تحمیل شده بود و سپس مانع از تلاش آنها برای فرار شد.

پلیس نیو ساوت ولز آتش سوزی خانه لالور پارک را به عنوان یک قتل چندگانه مرتبط با خشونت خانگی تلقی می کند و نخست وزیر این ایالت گفت که پدر 7 فرزند 28 ساله با “جدی ترین اتهامات” روبرو خواهد شد.

این پرونده، که خشم گسترده‌ای را برانگیخته است، در زمانی اتفاق می‌افتد که استرالیا در حال حاضر در چنگال یک «بحران ملی» خودخوانده در خشونت‌های خانگی و خانوادگی است – تقریباً هر دو هفته یک بار یک کودک به دست یکی از والدین می‌میرد. طبق تحقیقات .

نخست وزیر آنتونی آلبانیز مجموعه ای از اصلاحات و بودجه را برای توقف فاجعه پیشنهاد کرد.

اما او روز سه‌شنبه – در پاسخ به یک سری قتل‌های ادعایی در این هفته – اعتراف کرد که کشور «راه درازی در پیش دارد» تا اوضاع را تغییر دهد: «یک بار دیگر زندگی‌ها را ربوده شده‌ایم، آینده‌ها را از بین برده‌اند. هر مرگی جهان جداگانه ای از ویرانی است.”

“زخم عمیق”

اوا که خواستار تغییر نامش به دلایل امنیتی شده بود، هنوز نمی تواند با اتفاقات رخ داده کنار بیاید.

او به بی‌بی‌سی گفت: «خجالت می‌کشیم، نمی‌دانستیم نوزادی داخل آن است.

برای مرگ بچه های مقابلش ، او به دلایلی “خود را مقصر دانست” ، زیرا او قبلاً متوجه جهنم نشده بود ، با آمبولانس تماس نگرفت.

و با این حال اقدامات او هم شجاعانه و هم مؤثر بود.

او و شوهرش توسط همسایه دیگری، جارود هاوکینز، که به دنبال کمک به خانه آنها آمده بود، از خشونت مداوم مطلع شدند.

آقای هاوکینز گفت که کمی قبل از ساعت 01:00 به وقت محلی (15:00 به وقت گرینویچ) با یک “تصادف با صدای بلند” از خواب بیدار شده است. او که نگران شکسته شدن ماشینش بود، به بیرون رفت و بلافاصله شعله های آتش را دید.

او می گوید که بدون فکر از جاده دوید و سعی کرد در را بشکند.

پلیس ABC به زور وارد خانه ای در غرب سیدنی می شودالفبا

خانه ای در غرب سیدنی اکنون به پوسته ای زغالی و سیاه شده تبدیل شده است

در دقایق بعد، آقای هاوکینز چندین بار به داخل خانه خزید تا سه کودک را بیرون بکشد – دو پسر چهار و هفت ساله و یک دختر 9 ساله.

در نهایت این پسر 11 ساله به همراه دو پسر دو و شش ساله توسط پلیس نجات یافت که وضعیت آنها وخیم بود و مدت کوتاهی بعد در بیمارستان جان باخت.

سپس آقای هاوکینز ایوا و خانواده اش را بیدار کرد که با مقامات تماس گرفتند.

به زودی شوهر اوا در چمن همسایه آنها بود و سعی داشت با کپسول آتش نشانی آتش را خاموش کند. ایوا به چند نفر از بچه ها کمک کرد تا از صحنه خارج شوند – تمام تلاش خود را کرد تا آنها را آرام کند و آنها را گرم نگه دارد زیرا به سرمای بیرون عادت کرده بودند.

او به یاد می آورد که یکی از پسرها در یک لحظه گفت: “او می خواست مرا بکشد.”

نجات دهنده دیگری بعداً به یک روزنامه محلی گفت که اظهارات مشابهی را از چند تن از بازماندگان کوچک شنیده است: “پدر سعی کرد ما را بکشد.”

اما این تبادل بی‌گناهی بود که ایوا با کودک چهار ساله‌ای که در حالی که به بقایای سوخته خانه‌اش نگاه می‌کرد، فرار کرد.

او فقط می‌پرسید که آیا اسباب‌بازی‌هایش سالم هستند یا خیر.

هنگامی که خدمات اورژانس شروع به کنترل صحنه کردند، ایوا با علامت خودش آنجا را ترک کرد.

یکی از آخرین چیزهایی که او شاهد بود “پلیس پدرم را با لباس زیر برد.” او به زودی متوجه می شود که دختر 5 ماهه قبل از اینکه امدادگران بتوانند او را زنده کنند جان خود را از دست داده است.

کارآگاه دنی دوهرتی در صحبت با رسانه ها بعداً صبح روز یکشنبه ادعا کرد که پدر بچه ها سعی کرده از ورود «پلیس، خدمات اورژانس و همسایگان» به خانه در حال سوختن «به قصد نگه داشتن بچه ها در داخل» جلوگیری کند.

بخش دوهرتی افزود: در این مرحله به نظر می رسد که این جوان 28 ساله مسئول چندین مرگ جوانانی است که به طرز غم انگیزی دستگیر شده اند.

ادای احترام به قربانیان پارک لالور

ادای احترام به سه کودکی که در آتش سوزی جان باختند

اکنون یک بنای یادبود موقت در خیابان فریمن برپاست. گل‌ها و کارت‌های رنگارنگ با پیام‌های حمایت، تضاد کاملی با نوار پلیس و چادر کارشناس است.

اعضای جامعه این کودکان را افرادی “سرزنده”، “اجتماعی” و “مودب” توصیف کردند.

آقای هاوکینز قبلاً به ABC News گفته بود: «بسیاری از مردم آنها را می‌شناختند – این بچه‌ها غیرواقعی بودند، با رفتارهای عالی… پر از انرژی، فقط بچه‌های معمولی».

همسایه دیگری به سادگی می گوید: «آنها خوشحال بودند. یکی از ساکنان سالخورده به تماشای بازرسان نقابدار در خانه آنها می پردازد. او که از اشک خفه می شود، به معنای واقعی کلمه نمی تواند از خاطرات خانوادگی خود صحبت کند.

نخست وزیر کریس مینز این تراژدی را “زخمی عمیق برای دولت” توصیف کرد که به طور گسترده احساس می شود.

او افزود: “این کودکان سزاوار خانه ای دوست داشتنی با امنیت و امنیت هستند – در عوض آنها را ترک کرده اند.”

آتش سوزی در پارک لالور

پلیس در حال بررسی آتش سوزی پارک لالار به عنوان یک قتل چندگانه مرتبط با خشونت خانگی است

مصمم به پایان دادن به این خشونت است

نوزادکشی – جایی که والدین عمداً فرزند خود را می کشند – دومین شکل رایج قتل خانگی در استرالیا است.

کارشناسان معتقدند که ارقام ملی بالاتر از کشورهای قابل مقایسه مانند بریتانیا و کانادا است.

بر اساس مطالعه اخیر سازمان ملی تحقیقات ایمنی زنان، در اکثر موارد، خانواده ها سابقه کودک آزاری، خشونت شریک صمیمی یا هر دو را داشتند.

دولت های ایالتی و فدرال سرمایه گذاری در پیشگیری را آغاز کرده اند – که به معنای مطالعه عوامل اجتماعی تعیین کننده خشونت است – مداخله زودهنگام، تقویت شبکه های واکنش به بحران و حمایت از خانواده ها در زمان بهبودی. و آخرین بودجه استرالیا 1 میلیارد دلار استرالیا (526 میلیون پوند؛ 673 میلیون دلار) برای کمک به این هدف متعهد شد.

«دولت من مصمم است به این خشونت پایان دهد. ما با هم می توانیم این تغییر را ایجاد کنیم. ما باید.

با این حال، منتقدان این اقدام را “قطره ای در دریای نیاز” نامیدند و گفتند که پول خرج شده با مقیاس بحران نامتناسب است.

“[This] بیش از 3 درصد از زنان و کودکان متقاضی مسکن را نمی پذیرد. علاوه بر این، انتظار سه ساله برای ساخت این تسهیلات آرامشی سرد برای زنان و کودکانی است که اکنون در اثر خشونت خانوادگی و خانوادگی کشته می‌شوند.»

چهار کودک و مادرشان که از حوادث غیرقابل تصور در لالور پارک جان سالم به در بردند، در وضعیت پایداری هستند، در حالی که پدرشان در کمای القایی تحت نظارت پلیس باقی می‌ماند.

مقامات روز سه شنبه خیابان را بستند تا این زن 29 ساله بتواند چند دقیقه آرام برای غمگینی به تنهایی داشته باشد – در حالی که او به خانه خود که اکنون غیرقابل تشخیص است نگاه می کند.

او با لباس مشکی، با بانداژ بیمارستانی دور مچ دستش، کارت‌ها و گل‌ها را می‌پذیرفت تا عزیزان او را به او نزدیک کنند.

دیدگاهتان را بنویسید