آیا آزمایش هوش مصنوعی کی پاپ نتیجه خواهد داد؟


پا مگان لوتون، خبرنگار تجاری

Getty Images اعضای گروه کی پاپ Seventeen پشت سر هم ایستاده اندگتی ایماژ

عضو Woozi اذعان می کند که گروه کی پاپ Seventeen اکنون از هوش مصنوعی استفاده می کند.

اکنون موضوعی وجود دارد که طرفداران کی پاپ را از هم جدا کرده است – هوش مصنوعی.

چندین نفر از بزرگترین ستاره های این ژانر از این فناوری برای ساختن موزیک ویدیوها و اشعار استفاده کرده اند، از جمله گروه پسرانه Seventeen.

سال گذشته، گروه کره جنوبی حدود 16 میلیون آلبوم فروخت و آنها را به یکی از موفق ترین گروه های کی پاپ تاریخ تبدیل کرد. اما آخرین آلبوم و تک آهنگ آنها، Maestro، مردم را وادار به صحبت کرده است.

موزیک ویدیو حاوی صحنه ای است که توسط هوش مصنوعی ایجاد شده است، و ضبط ممکن است شامل اشعار ایجاد شده توسط هوش مصنوعی نیز باشد. در مراسم رونمایی آلبوم در سئول، یکی از اعضای گروه، Woozi، به خبرنگاران گفت او هنگام نوشتن آهنگ با هوش مصنوعی “آزمایش” کرد.

او گفت: «ما تمرین ساخت آهنگ با هوش مصنوعی را انجام دادیم زیرا می‌خواهیم با فناوری تکامل پیدا کنیم، نه اینکه از آن شکایت کنیم.

این یک پیشرفت تکنولوژیکی است که ما باید از آن استفاده کنیم، نه اینکه فقط از آن ناراضی باشیم. من با استفاده از هوش مصنوعی تمرین کردم و سعی کردم مزایا و معایب را پیدا کنم.”

طرفداران در صفحات بحث کی پاپ تقسیم شدند و برخی می گویند قبل از عادی شدن فناوری باید مقررات بیشتری معرفی شود.

دیگران درباره آن بازتر بودند، از جمله سوپر فن اشلی پرالتا. این جوان 26 ساله می گوید: “اگر هوش مصنوعی بتواند به هنرمندی کمک کند تا بر موانع خلاق غلبه کند، برای من خوب است.”

با این حال، او نگران است که یک آلبوم کامل از آهنگ های تولید شده توسط هوش مصنوعی به این معنی است که طرفداران ارتباط خود را با نوازندگان مورد علاقه خود از دست خواهند داد.

او می گوید: «من دوست دارم موسیقی بازتابی از هنرمند و احساسات او باشد. «هنرمندان کی پاپ وقتی رقص می نویسند، شعر می نویسند و آهنگ می سازند بسیار مورد احترام قرار می گیرند زیرا شما بخشی از افکار و احساسات آنها را دریافت می کنید.

هوش مصنوعی می تواند این مولفه حیاتی را که طرفداران را به هنرمندان متصل می کند، از بین ببرد.

اشلی میزبان Spill the Soju، یک پادکست برای طرفداران کی پاپ، به همراه بهترین دوستش چلسی تولدو است. چلسی Seventeen را به دلیل اینکه یک گروه خود تولید است، تحسین می کند، به این معنی که آنها آهنگ های خود را می نویسند و طراحی می کنند، اما او نگران است که هوش مصنوعی بر این شهرت تأثیر بگذارد.

اگر آنها آلبومی با اشعار منتشر می کردند که شخصاً آنها را ننوشته اند، نمی دانم که آیا این آلبوم بیشتر شبیه به Seventeen خواهد بود یا نه، و طرفداران موسیقی می خواهند که برای آنها معتبر باشد.”

اشلی پرالتا اشلی پرالتا (سمت چپ) و دوستش چلسی تولدواشلی پرالتا

اشلی پرالتا (سمت چپ) و دوستش چلسی تولدو پادکست کی پاپ انجام می دهند

برای کسانی که در تولید کی پاپ کار می کنند، جای تعجب نیست که هنرمندان از فناوری جدید استفاده می کنند.

کریس نایرن تهیه کننده، آهنگساز و ترانه سرا با نام آزودی است. در طول 12 سال گذشته، او آهنگ هایی برای هنرمندان کی پاپ، از جمله کیم ووجین و آژانس پیشرو SM Entertainment نوشته است.

کار با ستاره های کی پاپ به این معنی است که کریس، که در برایتون زندگی می کند، زمان زیادی را در کره جنوبی گذرانده است، که صنعت موسیقی آن را به عنوان پیشرو توصیف می کند.

“آنچه از بازی در سئول آموختم این است که کره ای ها واقعاً نوآوری را دوست دارند و آنها واقعاً دوست دارند بپرسند “بعدش چیست؟” و بپرسید “چگونه می توانیم یک قدم جلوتر بمانیم؟” وقتی آنجا بودم واقعاً مرا تحت تأثیر قرار داد.»

بنابراین برای من تعجب آور نیست که آنها هوش مصنوعی را در کپی رایتینگ خود وارد می کنند، یعنی همگام شدن با فناوری.

کریس نایرن کریس نایرن کریس نایرن

کریس نایرن می گوید که گروه های کی پاپ معمولاً دوست دارند با تکنولوژی همگام باشند

آیا هوش مصنوعی آینده کی پاپ است؟ کریس چندان مطمئن نیست. به‌عنوان کسی که با تولیدکننده‌های آهنگ هوش مصنوعی آزمایش می‌کند، فکر نمی‌کند که اشعار به اندازه کافی برای اجراکنندگان برتر قوی باشد.

هوش مصنوعی چیزهای بسیار خوبی تولید می‌کند، اما وقتی در بالاترین سطح آهنگ‌نویسی هستید، افرادی که در آن بهترین هستند، کسانی هستند که نوآوری می‌کنند و چیزی کاملاً جدید خلق می‌کنند. هوش مصنوعی با برداشتن آنچه قبلاً بارگذاری شده است کار می کند و بنابراین نمی تواند به تنهایی نوآوری کند.

در هر صورت، کریس پیش بینی می کند که هوش مصنوعی در کی پاپ تقاضا برای آهنگ های شخصی تر را افزایش می دهد.

طرفداران برای شنیدن اشعاری که از قلب هنرمند سرچشمه می گیرد و در نتیجه با هر آهنگی که توسط هوش مصنوعی تولید می شود متفاوت است، تحت فشار قرار خواهد گرفت.

Seventeen تنها گروه کی پاپ نیست که هوش مصنوعی را آزمایش می کند. گروه دخترانه Aespa که دارای چندین عضو هوش مصنوعی و همچنین انسان است نیز در جدیدترین موزیک ویدیو خود از این فناوری استفاده کرده است. سوپرنوا صحنه های صحنه سازی شده ای را نشان می دهد که در آن صورت اعضای گروه ثابت می ماند و فقط دهان آنها حرکت می کند.

پادکست و سوپر طرفدار چلسی می گوید که “مردم را علاقه مند کرد”.

او می‌افزاید: «کی‌پاپ به‌خاطر تولید و تدوین شگفت‌انگیزش شناخته می‌شود، بنابراین خلق صحنه‌های کامل با هوش مصنوعی جذابیت را از بین می‌برد».

“چلسی” نیز نگران است که هنرمندان به آن شناختی که شایسته آن هستند نرسند. با استفاده از هوش مصنوعی در ویدئو، تشخیص اینکه آیا اثر اصلی کسی دزدیده شده است یا نه، که موضوع بسیار حساسی است، دشوارتر است.

گروه دخترانه گتی ایماژ Aespaگتی ایماژ

گروه دخترانه کی پاپ Aespa نیز در حال آزمایش هوش مصنوعی است

آرپیتا آدهیا روزنامه نگار موسیقی و سوپر طرفدار کی پاپ به همین نام است. او معتقد است که استفاده از هوش مصنوعی در صنعت نشان می‌دهد که هنرمندان برای ایجاد محتوای جدید تحت فشار هستند.

اکثر شرکت‌های موسیقی هر دو سال یک بار یک آلبوم منتشر می‌کنند، اما گروه‌های کی‌پاپ هر شش تا هشت ماه یک‌بار آلبوم منتشر می‌کنند، زیرا سر و صدای زیادی در اطراف آنها وجود دارد.»

او همچنین معتقد است که هوش مصنوعی در صنعت با معرفی پوشش‌های هوش مصنوعی که در یوتیوب منفجر شده‌اند عادی شده است. ترک‌های کاور توسط طرفداران ایجاد می‌شوند و از فناوری برای تقلید صدای هنرمند دیگر استفاده می‌کنند.

آرپیتا مایل است چنین روندی را تنظیم کند، چیزی که هنرمندان غربی نیز خواستار آن هستند.

همین ماه گذشته، ستاره های بزرگی از جمله بیلی آیلیش و نیکی میناژ نوشتند یک نامه سرگشاده خواستار پایان دادن به استفاده “غارتگرانه” از هوش مصنوعی در صنعت موسیقی است.

آن‌ها از شرکت‌های فناوری خواستند متعهد شوند که ابزارهای هوش مصنوعی را برای خلق موسیقی «که مهارت‌های انسانی ترانه‌سراها و هنرمندان را تضعیف یا جایگزین می‌کند، یا از پرداخت غرامت منصفانه برای کارمان محروم می‌کند» توسعه ندهند.

برای آرپیتا، فقدان قوانین به این معنی است که هواداران خود را موظف می دانند که چه چیزی قابل قبول است و چه چیزی غیرقابل قبول است.

“در حالی که هیچ دستورالعمل روشنی برای اینکه هنرمندان چقدر می توانند و نمی توانند از هوش مصنوعی استفاده کنند وجود ندارد، برای ما سخت است که خودمان حد و مرزی تعیین کنیم و همیشه بپرسیم که چه چیزی درست است و چه چیزی اشتباه است؟”

خوشبختانه، او احساس می کند که هنرمندان کی پاپ از افکار عمومی آگاه هستند و امیدوار است که تغییر اتفاق بیفتد.

طرفداران بزرگ‌ترین بخش هستند و تأثیر زیادی روی هنرمندان دارند. گروه‌ها همیشه مشتاق یادگیری و گوش دادن هستند، و اگر Seventeen و Aespa متوجه شوند که به طرفداران خود آسیب می‌رسانند، امیدواریم به این موضوع رسیدگی کنند.”

دیدگاهتان را بنویسید