دولت آماده مذاکرات «سخت» با تاتا استیل است


پا هیو توماس، خبرنگار تجاری بی بی سی ولز

PA Media جاناتان رینولدز و وزیر اول ولز Vaughan Gething خارج از Tata SteelPA متوسط

جاناتان رینولدز که به همراه وزیر اول وان گتینگ در طول مبارزات انتخاباتی از پورت تالبوت بازدید کرد، گفت که “توافق بهتری” در دسترس است.

وزیر بازرگانی گفت که مذاکرات تازه با تاتا استیل بر سر بازسازی آن “دشوار” خواهد بود.

اما جاناتان رینولدز گفت که دولت بریتانیا «باید تلاش کند» تا این برنامه‌ها را که هزینه ایجاد 2800 شغل را به همراه دارد، معکوس کند.

این شرکت دومین کوره بلند پورت تالبوت خود را در ماه سپتامبر می بندد و دلیل آن زیان یک میلیون پوندی در روز است.

آقای رینولدز روز چهارشنبه با اتحادیه‌ها ملاقات می‌کند تا درباره تلاش‌ها برای دستیابی به یک “توافق بهتر” با شرکت بحث کند.

دولت قبلی 500 میلیون پوند به تاتا استیل برای یک کوره قوس الکتریکی جدید 1.25 میلیارد پوندی متعهد شد که فولاد قراضه را ذوب می‌کند اما به کارگران بسیار کمتری نسبت به کوره‌های بلند سنتی نیاز دارد.

در 5 ژوئیه، این شرکت اولین کوره بلند از دو کوره بلند را تعطیل کرد و قصد دارد کوره دوم را در ماه سپتامبر تعطیل کند. ساخت کوره جدید قرار است در آگوست 2025 آغاز شود.

آقای رینولدز گفت: «این معامله می تواند کارهای بسیار بیشتری انجام دهد صبحانه رادیو بی بی سی ولز.

“می دانم که سخت خواهد بود، اما فکر می کنم باید تلاش کنم.”

عکاسی ساختمانی/آوالون یک کارگر فولاد در حال بررسی کیفیت آهن مذاب در کوره بلند 4 در پورت تولباتعکاسی ساختمانی/آوالون

اولین کوره بلند بندر تولبات در 4 ژوئیه 2024 بسته شد

آقای رینولدز گفت که به تعویق انداختن تاریخ پیشنهادی بسته شدن کوره بلند دوم قبلاً با تاتا استیل بحث شده بود، اما او اعتراف کرد که موضع تاتا در مورد این موضوع “بسیار قاطعانه” است.

او گفت که این گفتگوها در مورد “بیشتر از آینده آخرین کوره بلند باقیمانده” در پورت تالبوت بود.

او گفت: «در مورد سرعت انتقال و مقیاس و اندازه کوره‌های جدیدی که ممکن است نصب شوند، سؤالاتی وجود دارد.

آقای رینولدز افزود که دولت سیاست هایی را برای افزایش سرمایه گذاری عمومی در صنعت فولاد و بهبود فضای کسب و کار دنبال می کند.

او گفت: «این همه چیز است، از نحوه عملکرد سیستم تجاری ما گرفته تا قیمت انرژی که توسط تولیدکنندگان بزرگ صنعتی پرداخت می‌شود.

تاتا استیل گفت که بدون توجه به اینکه چه کسی در انتخابات عمومی پیروز شده است، به برنامه های بازسازی اولیه خود ادامه خواهد داد.

او این موضع خود را از زمان روی کار آمدن حزب کارگر تکرار کرده است، و راجش نیر، مدیر اجرایی آن در بریتانیا، گفت که “با وزرای جدید” در مورد “برنامه های جاه طلبانه خود برای سرمایه گذاری و تغییر پورت تولبات” و “حمایت از کارگران خود در این انتقال ضروری اما دشوار” “

یونیفرم کارگر فولاد تاتا مدیا PAPA متوسط

در حالی که اتحادیه ها به مذاکرات با تاتا استیل بازگشته اند، اقدامات صنعتی به حالت تعلیق درآمده است

جامعه، بزرگترین اتحادیه کارگری نماینده صنعت فولاد، هشدار داد که دولت جدید “مخالف” بود و چهار تا شش هفته فرصت داشت تا برنامه های پدر را تغییر دهد.

اتحادی دیگر، متحد شوید برای بازگشت به بحث، اعتصاب را لغو کرد بر سر بازسازی بسته های مازاد کار تا حد زیادی مورد توافق قرار گرفته است و این مذاکرات اکنون بر روی برنامه های سرمایه گذاری آتی تاتا استیل متمرکز خواهد بود.

پیشنهادات برای سرمایه گذاری آتی شامل بحث در مورد یک کارخانه فولاد در حال ساخت در پورت تولبات است که می تواند مواد لازم برای ساخت توربین های بادی را تامین کند.

دولت کارگر بر اساس وعده بودجه 2.5 میلیارد پوندی برای آینده صنعت فولاد کمپینی کرد و متعهد شد که به برنامه های دولت قبلی برای تأمین 500 میلیون پوند برای کوره برقی جدید در پورت تولبات ادامه دهد.

دیدگاهتان را بنویسید