سامسونگ حلقه هوشمند گلکسی را برای ردیابی خواب و پریود معرفی کرد


پا لیو مک ماهون و عمران رحمان جونز، خبرنگاران فناوری

تصویر جزوه سامسونگ پرس زنی را نشان می‌دهد که در حالی که انگشتر گلکسی سامسونگ را به دست دارد، با سرش روی بالش دراز کشیده و چشمانش بسته است.سامسونگ

این شرکت می گوید که حلقه آن می تواند برای ردیابی خواب استفاده شود

سامسونگ امیدوار است با جدیدترین پوشیدنی خود، حلقه گلکسی، علاقه مندان به تناسب اندام و ردیابی سلامتی را جلب کند.

این شرکت این دستگاه را در رویداد Galaxy Unpacked خود در روز چهارشنبه به عنوان جدیدترین دستگاه اضافه شده به اکوسیستم دستگاه های خود که به گفته خودش توسط هوش مصنوعی (AI) “شارژ مجدد” می شود، راه اندازی کرد.

حلقه‌های هوشمند، که از حسگرهای کوچک برای نظارت بر شاخص‌های مختلف سلامتی استفاده می‌کنند، تا کنون یک محصول خاص بوده‌اند، اگرچه استفاده اخیر آنها توسط تیم فوتبال مردان انگلیس خبرساز شده است.

به نظر می رسد سامسونگ در تلاش است تا این وضعیت را تغییر دهد و به بزرگترین شرکت فناوری تبدیل شود که هنوز وارد بازار حلقه های هوشمند نشده است.

بن وود، تحلیلگر CCS Insight، می‌گوید که انتخاب محصول برای سامسونگ یک “شرط جالب” است و شرکت او پیش‌بینی می‌کند که کل بازار جهانی در سال 2025 حدود چهار میلیون حلقه هوشمند باشد.

او به بی‌بی‌سی گفت: «این یک خطای گرد کردن در مقایسه با ۲۵۰ میلیون ساعت هوشمندی است که انتظار می‌رود فروخته شود».

اما برخی دیگر بر این باورند که سامسونگ می‌تواند به رایج‌تر شدن حلقه‌های هوشمند کمک کند.

فرانسیسکو جرونیمو، تحلیلگر شرکت تحقیقات بازار IDC گفت: برای اکثر مصرف کنندگان، حلقه هوشمند سامسونگ اولین تماسی است که با یک حلقه هوشمند خواهند داشت و این آگاهی کلیدی در دراز مدت بسیار مهم است. .

جیمز کیتا، نایب رئیس و رئیس بخش تلفن همراه سامسونگ در بریتانیا و ایرلند، راه اندازی این حلقه را “لحظه ای بزرگ” برای این شرکت خواند.

حلقه های هوشمند چیست؟

حلقه های هوشمند می توانند شاخص های سلامتی مانند ضربان قلب، خواب و چرخه قاعدگی را ردیابی کنند.

شرکت فنلاندی فناوری پزشکی Oura در حال حاضر بر بازار تسلط دارد.

در سال‌های اخیر، حلقه‌ها به یکی از لوازم اصلی فناوری تناسب اندام برای افراد مشهوری مانند کیم کارداشیان تبدیل شده‌اند.

تحلیلگران می‌گویند که با اندازه کوچک‌تر و ظاهر شیک‌تر، می‌توانند جانشین ساعت‌های هوشمندی مانند Apple Watch و Google Pixel Watch باشند.

آقای کیتا حلقه گلکسی سامسونگ را به عنوان “کوچکترین و مجزاترین محصولی که ردیابی دقیق سلامت، تندرستی و خواب 24 ساعته را ارائه می دهد” توصیف کرد.

ساعت‌های هوشمند معمولاً حسگرهای بیشتری نسبت به حلقه‌های هوشمند دارند که به آن‌ها امکان دسترسی و ارائه طیف وسیع‌تری از داده‌های سلامتی را می‌دهد.

اما آقای جرونیمو می‌گوید حلقه‌های هوشمند «کم‌تر مزاحم» می‌توانند جایگزینی راحت، راحت و شیک برای کسانی باشند که نمی‌خواهند از ساعت هوشمند حجیم استفاده کنند، به‌ویژه در شب برای ردیابی الگوهای خواب.

این دستگاه با گوشی های هوشمند سامسونگ گلکسی دارای اندروید 11 یا بالاتر کار می کند و در تاریخ 24 جولای با قیمت 399 پوند در قفسه های بریتانیا عرضه می شود.

دکتر افپراکسیا زمانی، دانشیار سیستم‌های اطلاعاتی در دانشگاه دورهام، به بی‌بی‌سی گفت که حلقه گلکسی سامسونگ، که بخشی از اکوسیستم گسترده‌تری از محصولات است که اطلاعاتی در مورد سلامت و رفاه کاربران ارائه می‌کند، می‌تواند یک «پیشنهاد جذاب» باشد. برای بسیاری از مصرف کنندگان

اما او هشدار داد که کاربران محصولاتی که به داده‌های سلامت دسترسی دارند و آن‌ها را کنترل می‌کنند، باید مراقب باشند که چه داده‌هایی جمع‌آوری می‌شوند، چگونه و کجا به اشتراک گذاشته می‌شوند.

او گفت: “بخشی از یک اکوسیستم بودن به این معنی است که داده ها را می توان از یک حلقه، از یک ساعت، از یک تلفن جمع آوری کرد و سپس وقتی آنها را کنار هم قرار دادید، می تواند اثرات منفی بیشتری همراه با اثرات مثبت داشته باشد.”

جمع آوری داده های مربوط به چرخه های قاعدگی در گذشته بحث برانگیز بوده است.

سال گذشته، دفتر کمیسر اطلاعات بریتانیا بررسی برنامه های ردیابی دوره و باروری را راه اندازی کرد به دلیل مسائل امنیتی داده ها

دیدگاهتان را بنویسید