ماسک کارمندان سابق توییتر را که خواهان 500 میلیون دلار پاداش پایان کار بودند، شکست داد


یک قاضی آمریکایی شکایت کارمندان سابق توییتر را رد کرد که میلیاردر ایلان ماسک را متهم به رد غیرقانونی حدود 500 میلیون دلار از دستمزد اخراج کارگرانی که پس از تصدی این شرکت از کار بیکار شده بودند، رد کرد.

قاضی Trina Thompson گفت که کارکنان نتوانستند ادعاهای خود را ثابت کنند که توسط قانون فدرال محافظت می شود.

این حکم یک پیروزی برای آقای ماسک بود که توییتر را در سال 2022 خرید و بلافاصله تغییراتی از جمله اخراج هزاران کارمند را آغاز کرد.

این اقدامات باعث شکایت های متعدد از سوی کارمندان و تامین کنندگان سابق شد که شرکت را به عدم پرداخت پرداخت های وعده داده شده متهم کردند.

این شکایت در سال 2023 ثبت شد در دادگاه فدرال در سانفرانسیسکو کورتنی مک میلیان، “رئیس سابق پاداش های مشترک” در سایت رسانه های اجتماعی آقای ماسک به X تغییر نام داد.

او در شکایت خود گفت که این شرکت به جای مزایای بسیار سخاوتمندانه‌تر، از جمله حداقل دو ماه حقوق و حق بیمه سلامت که وعده داده شده بود، تنها یک ماه حقوق به عنوان حقوق پایان کار به کارمندان پرداخت کرد.

تیم آقای ماسک از قاضی خواست تا شکایت را رد کند و گفتند که قانون امنیت درآمد بازنشستگی کارمندان ایالات متحده آنطور که استدلال شد اعمال نمی شود.

این قانون استانداردهایی را برای برنامه های بهداشتی و بازنشستگی خصوصی تعیین می کند.

وکیل خانم مک میلیان به درخواست اظهار نظر پاسخ نداد.

سایر پرونده ها، از جمله پرونده مدیران سابق شرکت، همچنان در دادگاه ها ادامه دارد.

قاضی تامپسون در حکم خود به این اختلافات پرداخت و خاطرنشان کرد که کارگران ممکن است فرصتی برای اثبات ادعای خود در جای دیگری داشته باشند.

«دادگاه فاقد صلاحیت است. اما شاکیان از حمایت قانونی بی بهره نیستند. در واقع، پرونده های دیگری نیز علیه توییتر به دلیل عدم پرداخت دستمزد یا ارائه مزایای اخراج به کارمندان در طول دوره مشابه یا همپوشانی وجود دارد.

دیدگاهتان را بنویسید