مایکروسافت قیمت Xbox Game Pass را تا 25 درصد افزایش داد


مایکروسافت افزایش قیمت زیادی را برای Game Pass، سرویس اشتراک بازی خود به سبک نتفلیکس اعلام کرده است.

غول بازی که در سال 2023 Activision Blizzard را با قیمت رکورد 69 میلیارد دلار (در آن زمان 56 میلیارد پوند) خریداری می کند، می گوید که هزینه ماهانه PC Game Pass با 2 پوند به 9.99 پوند افزایش می یابد، در حالی که حق بیمه خدمات Ultimate آن 2 پوند افزایش می یابد. به 14.99 پوند در ماه.

همچنین در ماه سپتامبر جایگزین ردیف استاندارد اشتراک در کنسول‌های ایکس‌باکس می‌شود، به این معنی که گیمرهای ایکس‌باکس اگر بخواهند در روز انتشار به بازی‌های جدید دسترسی داشته باشند، اکنون باید مشترک Game Pass Ultimate شوند.

این امر پس از آن صورت گرفت که مایکروسافت در ماه می اعلام کرد که بازی جدید مورد انتظارش – Call of Duty: Black Ops 6 – بلافاصله در دسترس مشترکین Game Pass قرار خواهد گرفت.

تحلیلگران می گویند که این یک تلاش بود صنعت را تکان دهدکه مدت هاست تحت سلطه فروش بازی های فیزیکی بوده است.

Game Pass، مانند سرویس پلی استیشن پلاس رقیب سونی، به گیمرهای کنسول و رایانه های شخصی اجازه می دهد تا صدها بازی ویدیویی را با هزینه اشتراک ماهانه انجام دهند.

هر دو را می‌توان «نتفلیکس برای بازی» در نظر گرفت، اگرچه گیمرها می‌توانند بسیاری از بازی‌های موجود را به‌جای پخش جریانی دانلود کنند.

حدود 34 میلیون مشترک Game Pass در سراسر جهان – همه آنها اکنون باید هزینه بیشتری بپردازند.

این افزایش قیمت برای انگلستان هستند:

  • Game Pass Ultimate: قیمت ماهانه از 12.99 پوند به 14.99 پوند افزایش خواهد یافت.
  • PC Game Pass: قیمت ماهانه از 7.99 پوند به 9.99 پوند افزایش خواهد یافت
  • Game Pass Core: قیمت سالانه از 49.99 پوند به 55.99 پوند افزایش خواهد یافت

تغییرات بلافاصله برای مشترکین جدید اعمال می شود، اما حساب اعضای فعلی که هزینه های مکرر می پردازند در سپتامبر تغییر خواهد کرد.

گیمرهای ایکس باکس که در حال حاضر یک اشتراک اولیه روی کنسول خود دارند، می‌توانند آن را تا زمان انقضای آن حفظ کنند.

مشترکین در این سطح همچنان به صدها بازی دسترسی خواهند داشت، اما آن‌هایی که به تازگی منتشر شده‌اند و همچنین چند بازی اضافی که فقط برای مشترکین Ultimate در دسترس هستند را حذف می‌کند.

مایکروسافت در اطلاعیه خود گفت که «برخی بازی‌های» موجود در Game Pass Ultimate در زمان راه‌اندازی «ممکن است» در تاریخ بعدی به اشتراک استاندارد اضافه شوند.

تغییرات قیمت به این معنی است که گران‌ترین Game Pass اکنون گران‌تر از PlayStation Plus Premium است که در بریتانیا 13.49 پوند در ماه است.

به نظر می رسد افزایش قیمت و تلاش برای وادار کردن کاربران کنسول به ارتقاء به تصمیم برای انتشار فوری آخرین نسخه Call of Duty در Game Pass مربوط می شود.

در آن زمان، ناظران متعجب بودند که مایکروسافت چگونه می‌تواند از عهده این حرکت برآید، کریستوفر درینگ، رئیس GamesIndustry.biz به بی‌بی‌سی گفت که آیا این شرکت برای کاهش آن، «سطوح‌های بالاتری را برای Game Pass یا سایر روش‌های کسب درآمد معرفی می‌کند».

Call of Duty بیش از 425 میلیون نسخه در سراسر این سری فروخته و ده ها میلیارد دلار فروش داشته است.

دیدگاهتان را بنویسید