محاکمه یک فرقه مذهبی متهم به قتل یک کودک آغاز شد


اعضای یک گروه مذهبی استرالیایی به اتهام قتل یک دختر هشت ساله دیابتی با انکار مراقبت پزشکی در دادگاه حاضر شدند.

الیزابت استروه در ژانویه 2022 در خانه ای در تووومبا – در حدود 125 کیلومتری (78 مایلی) غرب بریزبن – پس از اینکه تقریباً یک هفته بدون انسولین بود، جسد پیدا شد.

دادستان ها می گویند که اعضای فرقه ای به نام مقدسین به جای کمک گرفتن در هنگام وخامت حال کودک، برای شفای کودک از خدا دعا می کردند.

والدین این دختر از جمله 14 متهمی هستند که همگی وکالت خود را در این پرونده بسیار تبلیغاتی و بسیار غیرعادی انتخاب کرده اند.

دو مرد – پدر الیزابت، جیسون استروه، 52 ساله، و رهبر گروه مذهبی، برندان استیونز، 62 ساله – متهم به قتل شدند و دادستان ها گفتند که آنها سایر اعضای گروه را تشویق یا راهنمایی کرده اند.

مادر این دختر، کری استروه 49 ساله، برادر 21 ساله زاخاری استروه و ده نفر دیگر 22 تا 67 ساله متهم به قتل غیرعمد هستند.

با شروع محاکمه در دادگاه عالی بریزبن در روز چهارشنبه، این گروه یکی یکی برای گرفتن صندلی های تعیین شده خود در دادگاه که به طور ویژه برای جا دادن همه آنها اصلاح شده بود، ثبت نام کردند.

اسکله ها، جایی که متهمان در محاکمات جنایی معمولاً در آنجا می نشینند، بسیار کوچک بودند. بنابراین مردانی با لباس های خاکی زندان و زنانی با لباس های آبی روی دو میز بلند نشستند.

این گروه از وکالت خودداری کرد و همه از طرح اتهام خودداری کردند. به طور رسمی، دادگاه معتقد است که او به گناه خود اعتراف نکرده است.

با توجه به پیچیدگی و اهمیت بالای پرونده، محاکمه فقط توسط یک قاضی – بدون هیئت منصفه – بررسی می شود و انتظار می رود حدود سه ماه طول بکشد.

دادستان کارولین مارکو هنگام باز کردن پرونده خود گفت که الیزابت “کودکی باهوش و معنوی” بود.

“ولی [she was] برای درک عواقب وحشتناک تصمیم والدینش برای خودداری از انسولین برای او بسیار جوان است … که او در نهایت با زندگی خود هزینه آن را پرداخت.

دیدگاهتان را بنویسید