کارکنان می توانند ساعات کاری خود را در آزمایشی جدید انتخاب کنند


در یک کمپین آزمایشی جدید به عنوان بخشی از کمپین رسمی چهار روزه، به صدها کارگر بریتانیایی امکان انتخاب گسترده‌تری برای ساعات کاری داده می‌شود.

این پروژه سه ماهه بر اساس یک دوره آزمایشی اولیه در سال 2022 ساخته می‌شود و کارفرمایان نیز زمان‌های شروع و پایان انعطاف‌پذیر، 9 روز در دو هفته و ساعت‌های فشرده را آزمایش می‌کنند.

دو کسب‌وکار قبلاً ثبت‌نام کرده‌اند و یکی از مدیران شرکت به بی‌بی‌سی گفت که امیدوار است به حدود 3000 کارمند و 50 شرکت برسد.

بزرگترین اتحادیه کارگری بریتانیا، Unison و چندین شرکت بزرگ از این آزمایش حمایت کردند، اما سایر شرکت‌ها پس از آزمایش آن، هفته چهار روزه را رها کردند.

جو رایل، مدیر کمپین انتخاباتی گفت: «صدها شرکت بریتانیایی و یک شورای محلی قبلاً نشان داده‌اند که یک هفته کاری چهار روزه بدون از دست دادن حقوق می‌تواند برای کارگران و کارفرمایان یک برد-برد باشد».

این شرکت توسط تحقیقات دانشگاه کمبریج و کالج بوستون پشتیبانی می‌شود، و صاحبخانه مسکن اجتماعی ولز، Bron Afon Community Housing یکی از اولین شرکت‌هایی است که در آخرین آزمایشی ثبت نام کرده است.

او گفت که قبلاً تحت تأثیر تأثیر کوتاه شدن هفته کاری بر بهره وری سازمانی و همچنین رفاه و حفظ کارکنان قرار گرفته است.

او افزود که این شکایت را فرصتی برای کمک به بهبود تعادل بین کار و زندگی کارکنان می داند.

گروه کمپین گفت: “حداقل” 54 شرکت از 61 شرکتی که در آن شرکت کردند، هفته چهار روزه یک سال و نیم پس از آزمایش اولیه را حفظ کردند.

با این حال، در ژانویه، موریسونز هفته کاری چهار روزه را برای کارکنان دفتر شرکت خود در برادفورد به تعویق انداخت.

این برنامه ها از کارمندان خواسته بود که 37.5 ساعت در چهار روز با شیفت های گاه به گاه شنبه کار کنند.

آقای رایل گفت که این “واقعاً یک هفته چهار روزه نیست” که او آن را 32 ساعت در چهار روز تعریف می کند.

در همین حال، برخی از شرکت ها در مسیر دیگری حرکت می کنند. در اوایل این ماه، یونان یک هفته کاری شش روزه را برای برخی صنایع به منظور افزایش بهره وری و رشد اقتصادی معرفی کرد.

این فقط برای مشاغلی اعمال می شود که 24 ساعت شبانه روز کار می کنند و برای کارگرانی که 40٪ اضافه کاری اضافه می کنند اجباری نیست.

آقای رایل نتایج این آزمایش دوم را در سال آینده به دولت تازه منتخب کارگر ارائه خواهد کرد.

او گفت: “با دولت جدید کارگر، تغییرات در هوا وجود دارد و ما امیدواریم با ثبت نام در پایلوت ما شاهد استقبال کارفرمایان از این تغییرات باشیم.”

دیدگاهتان را بنویسید