کارگر می‌گوید میلیون‌ها بیکاری «غیرقابل قبول» است


وزیر کار دولت جدید کارگری گفته است که افزایش بیکاری “غیرقابل قبول” است و نیاز به “اقدام فوری” دارد.

لیز کندال چندین تدابیر را پیشنهاد می‌کند، از جمله یک کار ملی جدید و خدمات اشتغال برای مقابله با بیکاری بی‌سابقه جوانان و افزایش غیبت طولانی‌مدت بیماری.

خانم کندال در طول اولین سفر وزارتی خود به عنوان وزیر امور خارجه در امور کار و بازنشستگی، رویکرد محلی تری را برای ارتقاء مهارت افراد بیکار و مقابله با علل اصلی بیکاری اعلام خواهد کرد.

اما حزب محافظه کار گفت که دولت باید با “هزینه هنگفتی” که اصلاحات برای مالیات دهندگان هزینه می کند، “بیدار شود”.

سخنگوی حزب محافظه کار گفت: «اگر اقدامی انجام نشود، هزینه تأمین اجتماعی در سن کار تا پایان دهه بیش از 20 میلیارد پوند در سال افزایش خواهد یافت».

پیشنهادات خانم کندال شامل گردآوری خدمات ملی مشاغل و مرکز کار پلاس برای جذب افراد بیشتر به کار و حمایت از مردم برای یافتن کار با دستمزد بهتر است.

در حال حاضر، خدمات ملی مشاغل، که بر مشاوره شغلی متمرکز است، زیر نظر وزارت آموزش و پرورش است، در حالی که مرکز کار پلاس، که بر مطالبات رفاهی تمرکز دارد، زیر نظر وزارت کار و بازنشستگی است.

کار همچنین امیدوار کننده است:

  • طرح‌های جدید برای کار، سلامت و مهارت‌ها برای افراد «غیرفعال اقتصادی» که به دنبال کار نیستند و آماده کار نیستند. آنها توسط شهرداران و شوراهای محلی اداره خواهند شد.
  • یک “ضمانت جوانان” برای همه افراد 18 تا 21 ساله که فرصت های بیشتری برای آموزش، تحصیل یا کمک به یافتن کار برای همه افراد در این گروه سنی فراهم می کند.

این ضمانت نامه به “جلوگیری از کنار گذاشته شدن جوانان از دنیای کار در سنین پایین” کمک می کند.

طبق آمار دفتر آمار ملی، حدود یک چهارم افراد در سن کار – تقریباً 11 میلیون نفر – در حال حاضر بیکار هستند.

حدود 1.5 میلیون نفر بیکار محسوب می شوند، یعنی نمی توانند کار پیدا کنند.

اما بقیه از نظر اقتصادی غیرفعال در نظر گرفته می‌شوند، و تعداد افراد در این دسته در حال افزایش است زیرا افراد بیشتری زود بازنشسته می‌شوند، بیمار می‌شوند یا توانایی پرداخت هزینه مراقبت از کودک را ندارند.

خانم کندال گفت: «بی تحرکی اقتصادی بریتانیا را عقب نگه می دارد. این به اندازه کافی خوب نیست که بریتانیا تنها کشور G7 است که اشتغال در آن به سطح قبل از همه گیری بازنگشته است.

فدراسیون استخدام و استخدام، که نماینده بخش استخدام است، گفت که “شروع زودهنگام” دولت جدید برای کاهش بیکاری “حیاتی” است.

کیت شوسمیت، معاون مدیر اجرایی REC گفت: «جوایز برای دولت بسیار جالب خواهد بود اگر بتواند از انتخاب‌های شخصی افرادی که به گزینه‌های کاری انعطاف‌پذیر نیاز دارند، سرمایه‌گذاری کند.»

موسسه خیریه برابری معلولان Scope از “دیدگاه مثبت” دولت تمجید کرد، اما گفت که باید به افراد معلولی که نمی توانند کار کنند، اطمینان دهد “که مجبور به کار نامناسب یا محروم شدن از حمایت مالی حیاتی نخواهند شد”.

در ماه می حزب کارگر از ریشی سوناک، نخست وزیر سابق انتقاد کرد پس از اینکه او گفت کمک جویی به یک “انتخاب سبک زندگی” تبدیل شده است و با فرهنگ “بیمار” مبارزه خواهد کرد.

محافظه کاران روز پنجشنبه گفتند که حزب کارگر از اجرای اقدامات خود برای صرفه جویی در میلیاردها پوند از لایحه رفاه تا پایان مجلس آینده “خودداری کرده است”.

دیدگاهتان را بنویسید