گلن پاول و دیزی ادگار جونز قرار است در دنباله «ناخوشایند» بازی کنند.


یونیورسال پیکچرز گلن پاول در Twisters (با اعتبار یونیورسال پیکچرز)تصاویر جهانی

با وجود بازیگران کاریزماتیک و سکانس‌های هیجان‌انگیز، Twisters داستان چندانی ندارد – در عوض، مانند نسخه قبلی خود، «فقط شخصیت‌های بی‌تفاوتی هستند که بارها و بارها به هوای بد می‌روند».

پیچش های زیادی در Twisters وجود ندارد. بیست و هشت سال پس از انتشار فیلم Twister یان دی بونت، مقامات هالیوود تصمیم گرفتند که این مالکیت فکری سودآور دوباره مورد بازبینی قرار گیرد، اما در کمال تعجب، هیچ کاری با آن انجام نشد.

مانند فیلم 1996، دنباله آن دو تیم رقیب از هواشناسان را به نمایش می‌گذارد: یکی دسته‌ای از افراد ناسازگار راک اند رول، دیگری گروهی اسنوب و دارای تفکر تجاری با بودجه شرکتی. برای اهداف تحقیقاتی، هر دو تیم می‌خواهند تا حد امکان به گردبادهایی که در شهرهای زیبای آمریکایی اوکلاهما می‌چرخند نزدیک شوند، بنابراین بیشتر فیلم را صرف رانندگی با وانت‌ها و کامیون‌ها در جاده‌های روستایی می‌کنند و فریاد می‌زنند: «کجاست. من نمیتونم ببینمش!” (نکته: یک چیز چرخشی بزرگ در مقابل شما وجود دارد.)

هر زمان که در طوفان گرفتار می شوند، در آن لحظه شروع به فریاد زدن، فرار از آوار، چسبیدن به یکدیگر، و به طور کلی مانند قربانیان بی گناه در یک فیلم فاجعه آمیز رفتار می کنند، به راحتی فراموش می کنند که تصمیم آنها این بود که وارد چنین موقعیت خطرناکی شوند. صف اول

فیلم جدید فقط چند تغییر در فرمول ایجاد می کند. در Twister، دانشمندی که دوباره به بازی تعقیب طوفان بازگردانده شد، مردی بود که بیل پکستون بازی می کرد. در Twisters، این زن با بازی دیزی ادگار جونز است. در Twister، این شخصیت عضو یک گروه شورشی بود، اما در Twisters، او به تیم شرکت می‌پیوندد زیرا دوستش (آنتونی راموس) قول می‌دهد که آخرین تجهیزات نظارتی او «پیشرفته‌ترین اسکن گردباد» را انجام دهد. ظاهرا خیلی مهمه

با این حال، این احتمال وجود دارد که او به یک باند دیگر ختم شود، به خصوص که توسط یک گاوچران مضحک و مضحک با بازی گلن پاول رهبری می‌شود، که به نظر می‌رسد در ابتدا هیچ علاقه‌ای به هیچ چیز ندارد جز اینکه مردم را به اشتراک در کانال یوتیوب و خرید بخرند. تیشوتکی، اما ممکن است معلوم شود که دانشمندی درخشان با روحی حساس است.

یکی دیگر از تفاوت‌های این دو فیلم این است که بعد از رسیدن به Twisters، یکی از تیم‌ها تصمیم می‌گیرد که نه تنها گردبادها را اسکن کنند، بلکه با استفاده از پوشک‌های جاذب یکبار مصرف، قدرت خود را به پایان خواهند رساند. . اما فیلم جدید اساسا بازسازی فیلم قبلی است، بنابراین به‌طور عجیبی بی‌احترامی به نظر می‌رسد که هیچ اعتباری به هیچ یک از بازیگران فیلم اصلی نمی‌دهد. آیا آنها نمی توانستند هلن هانت را به صورت کوتاه به دست آورند؟ آیا نمی توانستند از شخصیت های مرحوم بیل پکستون یا مرحوم فیلیپ سیمور هافمن یاد کنند؟

جوزف کاسینسکی، یکی از نویسندگان فیلمنامه این فیلم، به عنوان کارگردان بازی کرد تاپ گان: ماوریک، دنباله دیرهنگام دیگری که عمیقاً به نسخه قبلی خود وفادار بود. اما آیا می توانید تصور کنید که اگر پیت “ماوریک” میچل تام کروز در آن حضور نداشت چقدر عالی بود؟

Twisters از چند جهت با Twister فاصله دارد: موسیقی متن گیتارهای جیغ ادی ون هالن را ندارد، و هیچ عکسی از گاوهای مبهوت که در آسمان هجوم می آورند وجود ندارد.

به کارگردانی لی آیزاک چانگ، کارگردان فیلم نیمه اتوبیوگرافیک برنده جایزه به درد. اما در عیب اصلی فیلم قبلی سهیم است، و آن این است که واقعاً طرح داستانی ندارد – فقط شخصیت های بی مزه است که بارها و بارها به هوای بد می روند.

به لطف بازیگران کاریزماتیک و نابودی زنده، اگر نگوییم کاملاً قابل باور، این سکانس های پرتنش به اندازه کافی ترسناک و هیجان انگیز هستند، اما باید برای شروع فیلم رها شوند (مثلاً جادوگر شهر از) یا پایان یک (مثلاً Steaboat Bill, Jr). آنها آنقدر متنوع نیستند که همیشه تکرار شوند.

کارگردان: لی آیزاک چانگ

بازیگران: گلن پاول، دیزی ادگار جونز، آنتونی راموس

مدت زمان: 2 ساعت و 2 دقیقه

مشکل اینجاست که داستان دلیلی ندارد که شخصیت ها خودشان را در معرض خطر قرار دهند، بنابراین مخاطب دلیلی برای تشویق آنها ندارد. موسیقی آدرنالین و دیالوگ های بلند طوری طراحی شده اند که ما را فریب دهند تا فکر کنیم شاهد نبرد قهرمانان نجیب با مهاجمان بیگانه شیطان هستیم. حتی یکی از شخصیت‌ها می‌گوید که گردبادها «برای افرادی که دوستشان داریم می‌آیند» و «اکنون فرصت ما برای مقابله با آن است». اما نکته اینجاست که تعقیب کنندگان طوفان پاسخ نمی دهند – آنها در مورد آب و هوا تحقیق می کنند. و اگرچه این یک حرفه کاملا ستودنی است، اما عادت کرده ایم که از قهرمانان بلاک باستر خود کمی بیشتر انتظار داشته باشیم.

این جنبه ناخوشایند Twisters در پایان بیشتر نمایان می شود. اگر قهرمانان از طوفان دیگری جان سالم به در ببرند، معنایش این است که آنها به نحوی دشمن خود را شکست داده اند و همه با خوشحالی زندگی خواهند کرد. با این حال، قبل از آن، فیلمنامه روشن می‌کرد که گردبادهای فاجعه‌بار یک اتفاق روزمره در اوکلاهاما هستند، بنابراین هر لحظه ممکن است اتفاق دیگری بیفتد. ما با این سوال باقی مانده ایم که قهرمانان دقیقا به چه چیزی دست یافته اند. چقدر فرق می کند که رانندگی می کردند و جیغ می زدند؟

فیلم یک شرور دارد، یک سرمایه دار شرور که با خرید زمین ویران شده از طوفان با قیمت های پایین، از تمام هرج و مرج سود می برد. اما قهرمانان هیچ کاری برای خنثی کردن نقشه های او انجام نمی دهند. همچنین تصدیق مختصری وجود دارد که تغییرات آب و هوایی ساخته دست بشر ممکن است باعث گسترش گردبادها شود. اما، دوباره، این موضوع محیطی تحریک آمیز به سرعت فراموش می شود. این یک فرصت از دست رفته است. Twisters بد نیست، اما یک فیلم شجاع تر ممکن است تشخیص داده باشد که پرداختن به دلایل آب و هوای شدید ممکن است مفیدتر از انداختن پوشک به سمت آن باشد.

Twisters در 17 جولای اکران خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید