Gladiator II شبیه نسخه اصلی به نظر می رسد، اما به همین دلیل است که تریلر تا اینجا بسیار هیجان انگیز است.


پارامونت (نویسنده: پارامونت)اولویت اول

انتشار تریلر سر و صدای زیادی به پا کرد، علیرغم این واقعیت که دنباله آن با بازی پل مسکال، نسخه اصلی را کپی می کند. این فرمولی از «نشکن، درستش نکن» است که می تواند کارساز باشد.

ژنرالی که برده شد. برده ای که گلادیاتور شد. گلادیاتوری که امپراتوری را به چالش کشید. به کارگردانی ریدلی اسکات…” شما می توانید تریلر اصلی Gladiator را پخش کنید تریلر جدید برای دنباله آینده آن، و هنوز هم به اندازه کافی دقیق به نظر می رسد.

خلاصه داستان فیلم سال 2000 به این نکته خلاصه می شود که «رومن، ناعادلانه ستمدیده، از قدرت خود در عرصه گلادیاتوری استفاده می کند تا از کسانی که به او ظلم کرده اند انتقام بگیرد» و تا آنجا که ما می توانیم بگوییم، این موضوع در مورد آینده Gladiator II در نوامبر نیز صدق می کند. .

با این حال، اگرچه به نظر می رسد فیلم جدید بازسازی فیلم اول باشد، تریلر آن هنگام اکران در روز سه شنبه با هیجان شدیدی روبرو شد. طرفداران بیشماری در شبکه های اجتماعی اعلام کرده اند، همانطور که میم فیلم می گوید: “این یک فیلم است.” این بدون شک تا حدودی به دلیل درخشش نسخه اصلی برنده اسکار است.

راسل کرو در نقش اصلی هرگز بهتر از این نبوده است. صحنه های اکشن بی امان، هیجان انگیز و شهودی بودند. دیالوگ بسیار قابل نقل بود. حتی افرادی که ممکن است به طور خاص فیلم را به‌طور کلی به خاطر نداشته باشند، «آیا سرگرم نیستی؟»، «آنچه در زندگی انجام می‌دهیم در ابدیت تکرار می‌شود» و «در سیگنال من، جهنم را آزاد کن» را می‌دانند. دوستداران سینما می توانند و بلافاصله سخنرانی “نام من ماکسیموس دسیموس مریدیوس، فرمانده ارتش های شمال است…” را بخوانند و خواهند خواند.

بازگشت به دورانی دیگر

اما چیز دیگری در مورد انتظار برای دنباله وجود دارد: نوستالژی برای سبک کاملاً متفاوت فیلمسازی وجود دارد. همانطور که از اشباع ابرقهرمانان سینما عبور می کنیم، Gladiator II بازگشتی به سبک بلاک باستر قدیمی است. ژانر شمشیر و صندل که زمانی بزرگ بود، شاید برای اولین بار با اسپارتاکوس در سال 1960 به اوج خود رسید، اما به نظر می رسد دوباره اشتهای واقعی وجود دارد. سریال 10 قسمتی اصلی با عنوان کسانی که قرار است بمیرندفیلمی که در روم باستان و با بازی آنتونی هاپکینز و ایوان رئون اتفاق می‌افتد، هفته آینده در The Peacock اکران می‌شود. و دنزل واشنگتن، یکی از ستارگان گلادیاتور دوم، نیز قرار است در آن ظاهر شود فیلمی به کارگردانی آنتوان فوکوا برای نتفلیکس درباره هانیبال، کارتاژنی که رم را به چالش کشید.

انتشار گلادیاتور در سال 2000 نقطه عطفی در فرهنگ مدرن برای علاقه به روم باستان بود – دکتر دیوید باترفیلد

دکتر دیوید باترفیلد، سردبیر وب سایت کلاسیک آنتیگونهبه بی‌بی‌سی می‌گوید: «بدون توجه، گلادیاتور دوم منعکس کننده طرح گلادیاتور اصلی است، اشتیاق برای دنباله به خوبی نشان می دهد که چقدر مخاطبان مدرن به غوطه ور شدن در چنین تمدن جذاب و تاثیرگذاری که شباهت های چشمگیر و تضادهای فاحش آن با عصر ما به همان اندازه آموزنده است، می گوید.

انتشار گلادیاتور در سال 2000 نقطه عطفی در فرهنگ مدرن برای علاقه به روم باستان بود. نه تنها شهری را احیا کرد که امپراطوری را شکل داد که بخش اعظم تاریخ غرب را شکل داد، بلکه به جریان اصلی موضوعات فراموش شده مانند رابطه پیچیده بین قدرت امپراتوری و توده مردم و اصول نیز وارد شد. فلسفه رواقی“

همانطور که می دانید، دغدغه اصلی اسکات دقت تاریخی نیست. وقتی مورخ دن اسنو برخی از نادرستی ها را در آخرین فیلمش فهرست کرد، ناپلئوناسکات به او پیشنهاد کرد که باید “یک زندگی را بدست آورد”. او تایمز گفت“وقتی با مورخان مشکلی دارم، می پرسم ببخشید رفیق، شما آنجا بودید؟”

پارامونت با پل مزکال پدرو پاسکال در نقش مارکوس آکاسیوس به عنوان ژنرال گلادیاتور تبدیل شده است (اعتبار: پارامونت)اولویت اول

پدرو پاسکال همراه با پل مزکال، در نقش مارکوس آکاسیوس، ژنرال گلادیاتور تبدیل شده (اعتبار: پارامونت) بازی می کند.

با این حال، باترفیلد اشاره می‌کند که دو تا از خیره‌کننده‌ترین تصاویر در تریلر جدید – غرق شدن در کولوسئوم برای بازسازی یک نبرد دریایی و معرفی یک کرگدن به یک مبارزه گلادیاتوری – در واقع از نظر تاریخی دقیق هستند.

“در حالی که برخی از دانشگاهیان از اشاره به نادرستی ها یا نابهنگاری های گاه به گاه در آثار هنری مانند این احساس سوزش می کنند، واقعیت این است که آثار هنری با بودجه کلان و طولانی مانند Gladiator II احتمالاً اصلی ترین آنها خواهند بود. او می‌گوید: اولین معرفی دنیای باستان برای مردمی که آموزش تاریخی آنها در مدارس بسیار ناکافی است.

در همین حال، نویسنده رابرت هاتون، منتقد فیلم The Critic و مجری برنامه a پادکست فیلم درباره فیلم آینده می‌گوید: «فوراً به من تعجب می‌کنم که این بخشی از وسواس هالیوود با «مالکیت معنوی موجود» است: فروش آسان‌تری خواهد بود، زیرا مردم فیلم آخر را دوست داشتند، حتی اگر آن 25 سال پیش بود و چند فیلم آخر ریدلی اسکات. فیلم‌ها سقف را دمیده‌اند».

احتمالاً داشتن یک مرد برجسته، پل مسکال، که هنوز شناخته شده نیست – رابرت هاتون کمک می کند

به عبارت دیگر، این همان رویکردی است که سال 2022 انجام داد تاپ گان: ماوریک، دنباله تاپ گان در سال 1986، موفقیت بزرگی بود. این انفجاری شرم آور از گذشته بود که از رویکرد “اگر خراب نیست، تعمیرش نکن” را دنبال کرد، سرسختانه به فرمول روایی نسخه اصلی پایبند بود و در عین حال به ارزش‌های قدیمی خود نیز پایبند بود و از اخلاقی که زمانی مد شده بود اجتناب کرد. ابهام سینما به نفع داشتن آدم‌های خوب و آدم‌های بد مثل گلادیاتور. به اشتباه ریموند چندلر، «این یک رومی پست است از طریق سوراخ ها مردی باید راه برود که بد نباشد، نجس نباشد و نترسد. او یک قهرمان است؛ او همه چیز است.”

هاتن می‌گوید این مسیری است که به خوبی پیموده شده است. سنت طولانی شمشیر و صندل در هالیوود وجود دارد، اگرچه نتایج متفاوت است. ما بن هور (1959)، اسپارتاکوس (1960) و گلادیاتور را به یاد می آوریم، اما هیچ کس به طور خاص درباره پمپئی (2014) یا عقاب (2011) صحبت نمی کند. تا حدی، مشکل وادار کردن مردم به دست کشیدن از بی ایمانی وجود دارد. احتمالاً داشتن یک مرد برجسته، پل مزکال، که هنوز فوق العاده مشهور نبود، مفید است، او بازیگری درخشان بود، اما قبل از گلادیاتور، مردی پیشرو نبود.»

کرو قطعا صندل های بزرگی هستند. آیا مسکال، بازیگر جوان ایرلندی توانایی دارد؟ ریدلی اسکات هیچ شکی ندارد. آیا می توانم پل مسکال را به اندازه راسل کرو ببینم؟ البته” او گفت. “تماشا کردم مردم عادی. این برنامه من نیست، اما من چهار قسمت پشت سر هم دیده ام – بوم، بوم، بوم. گفتم: “این پل مزکال کیست؟” همین کافی بود تا کارگردان به تازه وارد نسبی نزدیک شود.

در عرصه سینمای مدرن، اسکات مجموعه‌ای از پیروزی‌های غبطه‌انگیز دارد – از جمله «دوئل‌ها» (1977)، بیگانگان (1979)، بلید رانر (1982)، تلما و لوئیز (1991)، بلک هاوک (2001)، پرومتئوس (2012) و البته گلادیاتور. آیا او قرار است یک برد دیگر ثبت کند؟ قالب پرتاب می شود – یا “شوخی پرتاب شد” – همانطور که در روم می گفتند.

گلادیاتور ۲ در ۱۵ نوامبر در سینماهای بریتانیا و از ۲۲ نوامبر در سینماهای آمریکا اکران می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید