دولت در تصمیم معدن زغال سنگ “خطای قانونی” می بیند


دولت دیگر از تصمیم دولت قبلی مبنی بر اجازه ساخت یک معدن جنجالی جدید زغال سنگ در کامبریا دفاع نخواهد کرد.

آنجلا راینر، وزیر امور خارجه جدید در امور مسکن، جوامع و دولت محلی، اعتراف کرد که تصمیم برای اعطای مجوز برنامه ریزی برای معدن در دسامبر 2022 “اشتباه قانون” بود.

بنابراین هفته آینده (16 تا 18 ژوئیه) دولت از دو چالش قانونی در برابر این معدن دفاع نخواهد کرد – از اقدامات دوستان زمین و دریاچه های جنوبی در مورد تغییر آب و هوا (SLACC).

در عوض او به دادگاه گفت که رای صدور پروانه ساختمانی باید لغو شود.

به گفته دوستان زمین، در صورت موافقت دادگاه، درخواست برنامه ریزی برای تصمیم گیری جدید به وزیر امور خارجه بازگردانده می شود.

این تصمیم زیر سوال می برد که آیا معدن زغال سنگ در نهایت سود خواهد برد.

در دسامبر 2022، مایکل گوو، وزیر امور خارجه وقت، برای معدن در نزدیکی وایتهاون، کامبریا، موافقت کرد. این اولین معدن جدید زغال سنگ بود که در 30 سال گذشته مورد تایید قرار گرفت. حامیان از مشاغل وعده داده شده استقبال کردند، اما منتقدان استدلال کردند که این کار اهداف تغییر آب و هوا را تضعیف می کند

در سال 2022، اد میلیبند، وزیر امنیت انرژی و صفر خالص کارگر، گفت که دولت کارگر در تلاش خود برای جلوگیری از افتتاح معدن زغال سنگ Whitehaven سنگ تمام نمی گذارد.

جیمی پیترز، هماهنگ کننده آب و هوای دوستان زمین گفت: «ما خوشحالیم که دولت می پذیرد که مجوز برنامه ریزی برای این معدن زغال سنگ مخرب، آلاینده و غیر ضروری به طور غیرقانونی اعطا شده است و باید لغو شود.

ما امیدواریم که دادگاه موافقت کند و زمانی که وزیر امور خارجه درخواست را بررسی کرد، معدن منتفی شود.

دولت جدید اکنون باید اطمینان حاصل کند که مناطقی مانند وست کامبریا مشاغل و سرمایه گذاری مورد نیاز فوری خود را به دست می آورند تا مردمی که در آنجا زندگی می کنند بتوانند از ساختن آینده ای پاک، سبز و مقرون به صرفه بهره مند شوند.

وزارت مسکن، آب و برق و حکومت محلی به دلیل ادامه دعوا از اظهار نظر خودداری کرد.

دیدگاهتان را بنویسید