Love Island, Only Way آزمایشی “finfluencer” مستقر در اسکس است که برای سال 2027 تنظیم شده است.


گروهی از ستارگان واقعیت که به اینفلوئنسر رسانه‌های اجتماعی تبدیل شده‌اند در دادگاه سلطنتی Southwark لندن حاضر شده‌اند و نسبت به اتهامات مربوط به سرمایه‌گذاری‌های اینترنتی بی‌گناه هستند.

ستارگانی از جمله The Only Way is Essex's Lauren Goodger، Chris Biggs از Love Island و Scott Timlin از Geordie Shore به تبلیغ یک طرح سرمایه گذاری غیرمجاز برای دنبال کنندگان اینستاگرام خود متهم شده اند.

اگر مجرم شناخته شوند، تا دو سال زندان خواهند داشت.

دادگاه برای سال 2027 برنامه ریزی شده است.

سازمان رفتار مالی (FCA) اتهاماتی را علیه این ستاره ها مطرح کرده است و مدعی است که آنها برای تبلیغ یک طرح تجاری پرخطر در رسانه های اجتماعی بین سال های 2018 و 2021 پول دریافت کرده اند.

امانوئل نواز و هالی تامپسون در دادگاه در کنار ستارگان حاضر شدند که گمان می‌رود طراحان این طرح بودند.

FCA ادعا می کند که آقای Nwanze و خانم تامپسون یک حساب کاربری در اینستاگرام داشتند که در آن توصیه های سرمایه گذاری در مورد قراردادهای تفاوت (CFD) را بدون مجوز لازم ارسال می کردند.

رگولاتور گفت که اینها سرمایه گذاری های پرریسکی بود که شامل شرط بندی روی قیمت ارزهای خارجی بود.

این بیان کرد که 80٪ از مشتریانی که در طرح تبلیغ شده توسط حساب @holly_fxtrends شرکت کردند پول خود را از دست دادند.

مجموعاً محکومان 4.5 میلیون دنبال کننده در اینستاگرام دارند.

جیمی کلیتون، ربکا گورملی و اوا زاپیکا از Love Island و Jasmine Uhelow از The Only Way is Essex نیز از جمله کسانی بودند که به ترویج این طرح متهم شدند.

آقای نواز، خانم تامپسون و اینفلوئنسرهایی که ادعا می‌شود به آنها پول پرداخت کرده‌اند به افشای غیرمجاز سهام مالی متهم شدند.

هشت نفر از 9 متهم اتهامات وارده را بی گناه دانستند. خانم زاپیکا که در جلسه دادگاه حضور نداشت، یک جلسه دادرسی دیگر برای ماه سپتامبر برنامه ریزی شده است.

آقای Nwanze همچنین با یکی از موارد نقض یک ممنوعیت عمومی تحت قانون خدمات مالی و بازار 2000 مواجه است که افراد را از انجام فعالیت های تنظیم شده در بریتانیا منع می کند مگر اینکه مجوز داشته باشند.

دیدگاهتان را بنویسید